تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4819

گوگل زندگی عادی کاربران را هم قابل جستجو می‌کند

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ گوگل در حال طراحی عینک هوشمند جدیدی است که قادر به فیلم برداری ویدیویی از محیط اطراف و جستجوی محتوای ذخیره شده در این ویدیوهاست. با این کار جستجوی وقایع مهم زندگی کاربران ممکن می‌شود.

این تازه ترین اقدام گوگل برای سرک کشیدن به جزئی ترین و خصوصی ترین بخش های زندگی انسان هاست و نشان می دهد این شرکت برنامه های بلندپروازانه ای برای تسخیر زندگی کاربران خدمات خود در دست اجرا دارد.

گوگل که این روزها به خاطر سیستم عامل، برنامه های رومیزی و همراه، سخت افزارها، ابزار امنیتی و خدمات نقشه اش شهرت دارد، طرحی بلندپروازانه را به اجرا خواهد گذاشت تا نحوه به یادآوردن خاطرات گذشته انسان ها را متحول کند. این شرکت مدعی است که با این روش می توان محدودیت ذهن انسان را دور زد و فهرستی کامل از رویدادهای زندگی تک تک افراد را تهیه کرد که جستجو در آنها هم ممکن باشد.

گوگل هم اکنون در حال آماده کردن نسل جدیدی از عینک هوشمند خود است که فراموشی رویدادهای مهم را به مساله ای در گذشته مبدل می کند. این شرکت قبلا نسخه اولیه عینک گوگل را آماده عرضه کرده بود که از قابلیت اتصال به وب و پخش ویدیو برخوردار بود، اما از این محصول استقبال نشد و حال این شرکت می گوید در آینده نزدیک مدل تازه عینک مذکور را روانه بازار می کند.

در این عینک هم دوربینی برای ضبط ویدیو تعبیه شده که مهم ترین ویژگی آن قابلیت جستجو در ویدیوهای ضبط شده است. همچنین امکان ارسال ویدیوها بر روی تلفن های همراه یا یک سرور هم وجود دارد. هر فایل ویدیویی برچسبهای زمانی و مکانی دریافت کرده و اگر عینک متوجه شود که کاربر در مکان شلوغ یا خاصی است معمولا به طور خودکار فرایند ضبط و ثبت اطلاعات مرتبط را آغاز می کند و داده های مهم قابل مشاهده در تصویر را هم نشانه گذاری می کند. این شرکت هنوز در مورد اخبار منتشر شده در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده است.

منبع: فارس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.