تاریخ: 2017-05-13 شناسه خبر: 48860

پیرامون دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛

تفاوت دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری در مورد ورزش بانوان

تفاوت دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری در مورد ورزش بانوان

اهمیت ورزش بانوان ایران به حدی زیاد است که دیدگاه نامزدهای دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد ورزش بانوان را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دادیم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در حالیکه بانوان نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می‌دهند پس حمایت از نیم جمعیت کشور خصوصا در عرصه‌های ورزشی در ترغیب و تشویق بانوان به ورزش راهگشا خواهد بود؛ چراکه در کانون خانه و خانواده زنان مهمترین نقش را ایفا می‌کنند و از طرفی تشویق و حمایت آنها در روی‌آوردن به ورزش گویی تشویق یک جامعه در گرویدن به ورزش و سلامتی است. اهمیت این موضوع به حدی زیاد است که دیدگاه نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مورد ورزش بانوان را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دادیم. دیگر قضاوت با خودتان. تفاوت دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری در مورد ورزش بانوان:

نگاه سید مصطفی هاشمی طبا به حوزه ورزش بانوان:

نگاه هاشمی طبا به ورزش بانوان نگاهی ساده بود که به راحتی درک می‌شد. این نامزدی که نامش با ورزش گره خورده بیشتر از شرایط بانوان در گذشته که زندگی آنها به خانه داری و رسیدگی به همسر و فرزندان محدود می‌شد انتقاد کرد. اما از روزنه دیگری به ورزش بانوان نگریست. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشورمان ورزش را برای بانوان ضروری‌تر از آقایان می‌داند چرا که معتقد است، خانه‌داری، زایمان و نگهداری فرزند در کنار همسری که دست به جیب نظاره گر همه این مسائل است کم کم موجب بروز دردهای عضلانی و مشکلات جسمی فراوان می‌شود. که با ورزش می‌توان از اینها پیشگیری کرد. هاشمی طبا کمتر در مورد ورزش قهرمانی بانوان صحبت کرد و پارک و پیاده روی را به بانوان کشورمان به طور جدی توصیه کرد.

وی همچنین اشاره‌ای به یکی از بخش‌های برجسته عملکرد خود داشت جایی که در کنار فعالیت‌های فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی توجه بیشتری به ورزش زنان کرد. زنان ورزشکار ایران که پس از انقلاب سال ۵۷ به حاشیه رانده شده بودند، در دوره ریاست او توانستند تا حدی به ورزش ایران بازگردند.

برای شنیدن صوت گفتگوی ایشان به این لینک مراجعه کنید.

نگاه اسحاق جهانگیری به حوزه ورزش بانوان:

اسحاق جهانگیری دیگر نامزد ریاست جمهوری کشورمان از محدودیت‌های موجود در ورزش بانوان اظهار تاسف کرد. او اعتقاد دارد، در حالی که بانوان نیمی از جمعیت ایران را تشکیل می‌دهند حتی در یک پیاده روی معمولی روزانه هم مجبور هستند به خاطر مسائل جامعه تمام جوانب آن را رعایت کنند تا امکان یک تفریح هم برای آنها وجود نداشته باشد. او امکانات ورزشی در اختیار بانوان را محدود خواند و گفت همین مسئله باعث شده سلامتی بانوان زودتر از آقایان به خطر بیفتد. اسحاق جهانگیری ضمن اشاره به مدال آوری کیمیا علیزاده در المپیک ریو، سرمایه گذاری برای ورزش بانوان را لازم و ضروری دانست و بانوان ورزشکار را دعوت کرد تا خواسته‌های خود را از دولت مطالبه کنند و بخواهند که توجه بیشتری به ورزش بانوان شود.

برای شنیدن صوت گفتگوی ایشان به این لینک مراجعه کنید.

نگاه حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی به حوزه ورزش بانوان:

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی هم جمعیت دختران را نصف جمعیت جوان ایران دانست و گفت سلامتی و نشاط دختران جوان امروز یعنی سلامتی و نشاط مادران آینده. رئیسی راه اندازی ورزشگاه‌های ویژه دختران در سراسر کشور را لازم و ضروری دانست و بیان کرد دخترانش را از کودکی به انجام فعالیت‌های ورزشی توصیه می‌کرده است. او گفت یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت وی احداث ورزشگاه مختص بانوان در همه جای کشور است. این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین از اختصاص محلی امن برای فعالیت‌های فرهنگی بانوان در آستان قدس رضوی خبر داد.

برای شنیدن صوت گفتگوی ایشان به این لینک مراجعه کنید.

نگاه حجت الاسلام سید حسن روحانی به حوزه ورزش بانوان:

توجه سید حسن روحانی رئیس جمهور وقت ایران و نامزد ریاست جمهوری ایران به مبحث قهرمانی ورزش بانوان هم بود. او با اشاره به دستاوردهای ورزشی بانوان در طول ۴ سال ریاست جمهوری خود، بیان کرد مگر می‌شود یک کشوری از لحاظ اقتصادی پیشرفت کند و نیمی از جامعه آن در خانه بماند؟ روحانی نیز دیدگاه خود را به ورزش بانوان اینگونه شرح داد این چه تفکری است که فکر می‌کنند امنیت زن و اخلاق زن فقط در داخل خانه تامین می‌شود آن هم خانه‌ای که حتما در آن بسته و دو قفله باشد؛ بعد از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی چنین تفکری در ماست، اگر چنین تفکری وجود دارد نقص در تفکر ماست.

برای شنیدن صوت گفتگوی ایشان به این لینک مراجعه کنید.

نگاه سید مصطفی میرسلیم به ورزش بانوان:

میرسلیم همان ابتدا توجه به ویژگی جسمانی بانوان را مهم دانست. او که ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران را در کارنامه دارد، از افزایش حضور بانوان منجی در مدت ریاست خود در فدراسیون مربوطه خبر داد. میرسلیم می‌گوید نیاز وجود دارد آموزش هم باید صورت گیرد، تا بانوان بتوانند در صحنه ورزش کشور حاضر شوند. او وظیفه مربیان دانست تا بانوان را طوری آموزش دهند که صدمه نبینند اما بار دیگر به تفاوت ویژگی جسمانی بانوان با آقایان اشاره کرد و گفت تحمل بانوان در مقابل برخی فشارهای ورزشی کمتر است.

برای شنیدن صوت گفتگوی ایشان به این لینک مراجعه کنید.

نگاه محمد باقر قالیباف به ورزش بانوان:

قالیباف نیز با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت ایران را در حال حاضر بانوان تشکیل می‌دهند گفت همین نیم جمعیت ما در حوزه ورزش همگانی و سلامت جسمانی مظلوم واقع شده‌اند، شهردار تهران نیز همچون دیگر نامزدهای ریاست جمهوری سلامت بانوان را به خاطر توجه به تربیت فرزند مهم‌تر از آقایان دانست. وی سالن‌های ورزشی، پارک‌های ویژه بانوان و اقداماتی که شهرداری تهران برای خدمت رسانی بهتر به بانوان در نظر گرفته برشمرد و اعلام کرد در دولت احتمالی آینده‌اش تجربه‌ای که در تهران برای بانوان وجود دارد در سراسر کشور دنبال خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *