تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4959

اين دختر 8 ساله تمامي اشياء روي زمين را مي‌جود

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ گفتني است، اين کودک 8 ساله از خوردن مواد غذايي سالم از جمله مرغ، گوشت و ساير مواد غذايي اجتناب مي‌کند و اشتها و ولع غير عادي او براي خوردن مواد غير غذايي نخستين بار هنگامي که او کودکي نوپا بود توسط مادرش شناسايي شده است.
اين کودک همچنين موادي چون صابون حمام، اسفنج‌ها، گل و گياهان و هر چيزي را که مي‌توان خورد را در دهان خود مي‌گذارد و آنها را مي‌خورد.

تا به حال او بارها به خاطر مسموميت با اين موادغير عادي و يا گير کردن اجسام تيز در حلق و گلويش به بيمارستان منتقل شده است.
جسيکا واکر علاوه بر اختلال پيکا دچار اختلال بيش فعالي ADHD، اختلال پردازش حسي و رشد کم به نسبت سن خود نيز است.
با وجود خوردن مواد غير غذايي، والدين جسيکا توانسته‌اند علاقه او را به خوردن مواد غذايي جلب کنند و او حال مواد غذايي نيز در کنار مواد غير عادي مي‌خورد.

والدين جسيکا مجبور به کنترل و مراقبت دائمي از او هستند حتي زماني که جسيکا در مدرسه است زيرا امکان دارد هر ماده‌اي را که اطراف خود مي‌بيند بجود.
بيماري پيکا در افراد معمولا به خاطر کمبود يک ماده ضروري چون ويتامين و يا مواد معدني رخ مي‌دهد اما در برخي افراد اين بيماري حالت رواني پيدا مي‌کند و به دليل اختلال در سيستم پاداش دهي مغز بروز مي‌کند.

پزشکان تا به حال نتوانسته‌اند درماني براي جسيکا پيدا کنند و تنها از روش هايي چون ماساژ و آرام سازي عضلات انگشتان دست و پا براي رفع کردن اوج زمان ولع جسيکا موثر نيست.
پزشکان به والدين صاحب فرزندان مبتلا به اختلال پيکا توصيه اکيد مي‌کننداز همان دوران کودکي با مشاوره با پزشک سعي کنند اين اختلال در کودکشان را کنترل کنند./باشگاه خبرنگاران

کودک

کودک

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.