تاریخ: 2015-07-25 شناسه خبر: 4967

فوتبال بانوان ایران به کجا می رود؟!

فوتبالبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ در فصل نقل و انتقالات فوتبال که همه هواداران منتظرند کدام بازیکن یا مربی به تیم های استقلال، پرسپولیس و یا تراکتورسازی جذب شده و چرا فلان بازیکن و مربی در تیم مجبوبشان باقی نمانده و یا هنوز قرارداد نبسته است. نقل و انتقالات فوتبال بانوان نیز در جای خودش جذاب است.

البته با این تفاوت که در این بخش مربیان و بازیکنان چندان شناخته شده نیستند و بی پولی مسئولان پاسخی است که از آغاز فصل لیگ برتر مرتب گوشتان را نوازش می دهد.

برخی باشگاه ها سازشان را برای سرمایه گذاری اندک کوک می کنند، برخی از همان ابتدا میخ شان را محکم می کوبند که ما به شرطی پول می دهیم که قهرمان شوید و برخی دیگر نیز اعلام بی پولی می کنند که اگر منابع مالی باشگاه اجازه داد تیم داری می کنیم و در غیر اینصورت انصراف می دهیم. خلاصه شرایط اسفباری که در لیگ فوتبال بانوان حاکم است را شاید در هیچ لیگی نشنیده باشید.

با این شرایط فدراسیون بر آن شد تا مسابقات لیگ بانوان را نیز زیرنظر سازمان لیگ برگزار کند تا شاید باشگاه ها را مجاب کنند که فوتبال بانوان نیز به اندازه لیگ آقایان اهمیت دارد.

مهدی تاج و بهروان نیز قول های مساعدی برای برگزاری لیگی پویا و با کیفیت دادند، اما درهمان ابتدای فصل دو تیم انصرافشان را اعلام کردند تا مسئولان فدراسیون بر آن شوند مسابقات لیگ را بار دیگر قرعه کشی کنند.

درست بعد از قرعه کشی و آغاز نیم فصل دوم لیگ دو تیم دیگر نیز زمزمه بی پولی سر دادند تا به این ترتیب در لیگ سال 93 علیرغم فشارهای زیادی که سازمان لیگ فدراسیون فوتبال به باشگاهها وارد کرد چهار تیم دیگر انصراف دادند.

به نظر می رسد سازمان لیگ و مسئولان فدراسیون فوتبال باید روی نگاه این باشگاه ها برای سرمایه گذاری و تیم داری در بخش بانوان اقداماتی انجام دهند.

مگر تیم داری در بخش بانوان چقدر هزینه می خواهد؟ مگر از یک بازیکن نیمکت نشین لیگ دسته سه بیشتر است؟ چرا باید یک تیم حاضر باشد برای بازیکنی که ممکن است یک دقیقه هم برای تیمش بازی نکند مبالغی در حد 300 یا 400 میلیون هزینه کند، اما برای تیم بانوان حتی یک ریال هم هزینه نکند؟

تیم استقلال نمونه بارز تیمی است که مسئولان سازمان لیگ از این تیم درخواست کردند در تیم بانوان سرمایه گذاری کند، اما وقتی به میانه راه رسیدند اعلام کردند باشگاه پول ندارد و توان پرداخت قرارداد نیم فصل بازیکنان را ندارد.

درست بعد از این ماجرا برخی بازیکنان که به دلیل عرق زیاد به تیم آبی پوش پایتخت آمده بودند حاضر نشدند برای استقلال بازی کنند. مربی تیم هم که چاره ای نداشت مجبور بود از بازیکنان نیمکت نشین خود استفاده کند و منتظر آمدن پول به باشگاه استقلال بماند.

این شرایط باعث شد استقلالی ها در بازی های نیم فصل دوم کم فروغ ظاهر شده و نتایج را یکی بعد از دیگری واگذار کنند.

در همین زمان سرپرست تیم استقلال اعلام کرد که باشگاه پولی ندارد و از شرایط سخت فوتبال بانوان گفت تا بهرام افشارزاده خشمگین شده و اجازه دو سه بازی پایانی را به این تیم ندهد.

متاسفانه این شرایط سخت و دردناکی است که در فوتبال بانوان به چشم می خورد و باعث می شود تا یکی از مربیان لیگ برتری در مصاحبه ای از اینکه فلان مربی با پیشنهادهای نجومی سعی در جذب بازیکنانش دارد گلایه کند. بازیکنی با پیشنهاد اندکی که یک باشگاه به وی می دهد قرارداد ببندد.

بازیکنی حاضر شود قرارداد سفید امضا کند. بازیکنی با پول کمی در مقایسه با باشگاه خودش تعهداتش را زیر پا بگذارد و هزاران مشکل دیگری که به دلیل کم لطفی باشگاه های مطرح فوتبالی به وجود می آید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.