تاریخ: 2017-05-25 شناسه خبر: 49789

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال دختران؛

مهینی: آقای تاج تاکید زیادی بر سرمایه‌گذاری در فوتبال پایه دختران دارد

شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال زیر 16 سال دختران

بدنبال اعلام خبر برگزاری لیگ پایه فوتبال دختران شادی مهینی اعلام کرد خوشبختانه آقای تاج تاکید زیادی بر سرمایه‌گذاری در فوتبال پایه دختران دارد

برگزاری مسابقات فوتبال رده پایه دختران، خبری بود که روزسه‌شنبه روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفت. شاید مدت‌ها بود که چشم‌ها خیره می‌گشت تا فدراسیون خبری را درج کند مبنی براینکه تیم ملی فوتبال بانوان پشتوانه سازی می‌شود و هیئت‌های فوتبال استان‌ها به طور جدی دنبال آن را بگیرند. شادی مهینی سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال دختران یکی از نفراتی است، که مدت‌ها پیگیر راه اندازی لیگ پایه دختران بود در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان گفت: این قبیل نامه‌ها چندین بار برای هیئت‌های فوتبال استان‌ها ارسال شده است. مهم این است که آنها پیگیر این موضوع شوند.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز این نامه ابلاغ شد اما متاسفانه تنها تعداد بسیار کمی از استان‌ها آمادگی تیمداری در بخش پایه بانوان کردند. اما این اتفاق بسیار بزرگ است و باعث می‌شود تیم ملی فوتبال زیر ۱۴ سال و زیر ۱۶ سال ما پرقدرت‌تر در مسابقات شرکت کند.

او خاطر نشان کرد: بزرگ‌ترین مشکلی که باعث شده تا به الآن این اتفاق رقم نخورد، این است که فوتبال در مقایسه با فوتسال بازیکنان بیشتری می‌خواهد، از سوی دیگر برای شهرستان‌ها از بعد اسپانسر مشکل ایجاد می‌شود، از طرف دیگر، چه بسا فوتبال بانوان هنوز در بعضی شهرستان‌ها جا نیفتاده است. اما باید این نکته را هم بگویم که مربی فوتبال بانوان در بخش پایه داریم.

مهینی افزود: اما امسال در جلسات فدراسیون، با حضور آقای تاج، نواب رئیسان و آقای ساکت مدیر تیم‌های ملی، تاکید زیادی بر سرمایه‌گذاری در بخش فوتبال پایه بانوان صورت گرفت. امیدوارم فقط این مسابقات برگزار شود حتی اگر تعداد تیم‌ها کم باشد بهتر است که این اتفاق بیفتد. کافی است یک سال این برنامه پیش رود تا نتیجه‌ آن از سال‌های بعد به چشم بیاید.

سرمربی تیم ملی فوتبال زیر ۱۶ سال دختران با اشاره به اینکه بستر این امر در سطح کلان وجود دارد، عنوان کرد: چرا که در حال حاضر هم تیم ملی زیر ۱۴ سال و هم تیم ملی زیر ۱۶ سال وجود دارد اما لازم است تا زیر ساخت‌ها را تقویت کنیم.

مهینی در پایان گفت: کادر فنی تیم‌های ملی بانوان به جز زیر ۱۴ و زیر ۱۶ سال تغییر کرد. منتظرم تا تکلیف تیم ملی و اما و اگرهای ابقای من در سمت فعلی مشخص شود تا بعد از ایام ماه مبارک رمضان برای استعدادیابی در این رده سنی دست به کار شوم. این تفکر مدیریت فعلی فدراسیون فوتبال است که کادرهای فنی تیم‌های فوتبال بانوان تغییر کند در حال حاضر تیم‌های بزرگسالان و جوانان دستخوش این تغییرات قرار گرفتند اما کادر فنی تیم ملی زیر ۱۴ سال و زیر ۱۶ سال همچنان تغیییر نکرده که ابلاغیه آن به زودی اعلام خواهد شد. امیدوارم هر تغییری که صورت می‌گیرد در راستای بهبود وضعیت تیم‌های ملی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *