تاریخ: 2015-07-26 شناسه خبر: 4991

چگونه سایه آبی بزنیم؟

به گزارش سایت ورزش بانوان؛  الان دیگر کسی از سایه آبی استفاده نمی‌کند. رنگ‌های چشمگیر آبی مد زیبایی هستند که هنوز قدرت خود را حفظ کرده‌اند چون اگر برای شخص مناسبی استفاده شوند، می‌توانند شگفت‌انگیز شوند.
بعضی از خانم‌ها با سایه آبی بسیار زیبا می‌شوند و بعضی‌ها هم نه و هر وقت که یک سلبریتی روی فرش قرمز با سایه آبی ظاهر می‌شود همیشه بحث سر این است که آیا کار درستی کرده است یا نه. ( مانند نیکول ریچی در مراسم گلدن گلوب 2013).
بیشتر خانم‌ها با سایه‌هایی به رنگ طبیعی جذاب می‌شوند. رنگ‌هایی مانند استخوانی و قهوه‌ای. اما هر چه رنگ روشن‌تر باشد، درست زدنش هم سخت‌تر می‌شود. در اینجا 5 نکته برای درست بودن و نادرست بودن سایه آبی نوشته شده است.

چه کسانی می‌توانند سایه آبی بزنند؟
این مد از دوره ویکتوریا شروع شد؛ زمانی که سایه آبی پشت پلک زیبا تلقی می‌شد و نشانه‌ای از قلب نجیب و حساس بود. اما این رنگ واقعا به هر کسی نمی‌آید. رنگ آبی به خانم‌هایی می آید که پوست روشنی دارند و موهای‌شان مشکی یا پلاتینیومی است و چشم‌های قهوه‌ای و یا خاکستری دارند. این رنگ به خانم‌هایی که پوست‌های خیلی تیره دارند هم می‌آید.

چشم آبی و سایه آبی
سایه آبی
بحث بزرگ سایه آبی بر سر خانم‌های چشم آبی و بلوندی است که سایه آبی هم می‌زنند. بابی براون، آرایشگر معروف و بزرگ که صاحب برند هم هست می‌گوید: «بهتر است  رنگ سایه را با رنگ چشم‌ها ست نکنیم چون تنها چیزی که به چشم بقیه خواهد آمد سایه است. بقیه آرایشگران دوست دارند که برای چشم‌های آبی سایه‌ای آبی بزنند تا در رنگ آبی چشم اغراق کنند.
این مد مدام در حال رفت و آمد است. بعضی فصل‌ها همه سایه‌ها آبی می‌شوند و بعضی فصل‌ها هم شما هرگز سایه آبی را پشت پلک هیچ مدلی در نمایش‌های مد و مجلات نخواهید دید.
بهتر است که اگر چشم‌های آبی دارید، رنگ‌های آبی جدیدی را از یک برند جدید مانند سفورا استفاده کنید. البته همه چیز به سلیقه خودتان بستگی دارد اما ست کردن رنگ سایه و چشم زیبا به نظر نمی‌رسد.

چه رنگی برای چه چشمی؟
سایه‌های جواهری رنگ برای خانم‌ها می‌تواند فوق‌العاده باشد. رازش این است که رنگی را پیدا کنید که متناسب با رنگ پوست و موهای‌تان باشد. رنگ‌های قهوه‌ای تیره و خاکستری مایل به قهوه‌ای برای بلوندها بهترین هستند. چشم سبزها با رنگ‌های سردتری مثل بنفش تیره و یاسی زیباتر می‌شوند. متخصصان می‌گویند اگر رنگ آبی مناسبی پیدا کنیم، چشم‌های آبی را هم می‌توانیم با آن زیباتر کنیم، در حالی که رنگ‌های بنفش و یاسی برای چشم‌های قهوه‌ای و مشکی و پوست‌های زیتونی هم عالی هستند. اگر پوستی صورتی دارید، درست برعکس پوست‌های زرد، باید جدا از رنگ‌های بنفش-صورتی دوری کنید. رنگ‌های جواهری برای بلوندهای پوست روشن جالب نمی‌شوند.

سایه‌تان را  کاملا محو کنید
سایه آبی
برای اینکه مطمئن شوید سایه جیغ‌تان خیلی بد به نظر نمی‌رسد، از یک قلم‌موی حرفه‌ای استفاده کنید و سایه‌تان را به خوبی محو کنید.

چگونه سایه آبی بزنیم؟
بهتر است 2 رنگ استفاده کنیم. یکی روشن و دیگری تیره. رنگی ملایم  برای گل پلک تا استخوان ابرو استفاده کنید و سپس رنگ تیره‌تر را برای قسمت چین دار بالای پلک بزنید.
برای داشتن چهره‌ای ملایم‌تر و مدرن‌تر سایه تیره‌تر را نزدیک مژه‌ها بزنید و سایه روشن‌تر را به سمت بالاتر و دورتر از مژه‌ها بزنید. به خاطر داشته باشید که رنگ‌های تیره می‌تواند چشم‌ها را گود و تو رفته نشان دهد پس مطمئن شوید که سایه را بالاتر از چین پلک نزنید.

خط چشمی مناسب انتخاب کنید
خط چشم مشکی را فراموش کنید. خیلی زمخت می‌شود. به جایش یک خط چشم آبی تیره انتخاب کنید. سرمه‌ای و نیلی هم عالی است. به خاطر داشته باشید که خط چشم‌های آبی باعث به چشم آمدن چشم‌های آبی می‌شوند.

بقیه آرایش را چه کار کنیم؟
اگر رنگ آبی را برای سایه‌تان انتخاب کرده‌اید، رنگ بقیه آرایش‌تان را هم روشن انتخاب کنید. لب‌های رنگ طبیعی و براق برای چشم‌هایی با سایه آبی فوق‌العاده می‌شود. از رژ لب‌های رنگی استفاده نکنید تا جذابیت چشم‌های‌تان از بین نرود.

چه لباسی انتخاب کنیم؟
در اینجا فقط یک قانون وجود دارد: رنگ سایه‌تان را با رنگ لباس‌تان ست نکنید. خیلی مسخره به نظر می‌رسد./مدآنلاین

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.