تاریخ: 2015-07-26 شناسه خبر: 5003

داور و شطرنج باز همدانی در راه کره جنوبی

بانوان شطرنج باز

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ احمد علی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر در همدان با اشاره به اعزام های برون مرزی هیئت شطرنج استان همدان اظهار داشت: امیر عرفان هاشمی داور بین المللی شطرنج استان همدان و نشمیل کلوندی از بانوان شطرنج باز همدانی به مسابقات کشور کره جنوبی اعزام خواهند شد.

وی افزود: توانمندی هیئت شطرنج استان همدان در امر داوری مناسب بوده و اعزام یک داور از همدان به چنین مسابقاتی نشان از ظرفیت بالایی شطرنج همدان دارد.

رئیس هیئت شطرنج استان همدان با بیان اینکه شناسایی استعدادها از وظایف هیئت های ورزشی است، گفت: خانواده ها نیز باید برای رسیدن به این مهم پای کار بیایند که در این راستا خط مشی و مسیر را برای خانواده ها فراهم می کنیم تا به راحتی فرزندان خود را در کلاس ها ثبت نام کنند.

بابایی عنوان کرد: شطرنج بازانی پرورش می دهیم که آینده شطرنج استان همدان را بسازند و با حضور این نفرات در مسابقات کشوری و قهرمانی رده های سنی در آینده نزدیک جایگاه هیئت شطرنج استان همدان در کشور صعود داشته باشد.

وی با بیان اینکه شطرنج عاملی مهم در پرورش ذهن کودکان است، بیان کرد: بسیاری از خانواده ها هر کاری را برای تقویت حافظه کودکشان انجام می دهند و برای او بازی های فکری مختلف مانند پازل های رنگی و غیره می خرند اما تنها توصیه توجه به ورزش شطرنج است.

رئیس هیئت شطرنج استان همدان عنوان کرد: این بازی، مهارت های خواندن، حافظه، زبان و ریاضیات را تقویت کرده و تفکر منتقد و خلاق را با خود به همراه می آورد و با کمک به فکر کردن در کودکان موجب پویا شدن ذهن آنها خواهد شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.