تاریخ: 2017-06-11 شناسه خبر: 50393

مهرو کمرانی به مقصودش رسید؛

اعتماد به نفس بالای طیبه پارسا پیش از حضور در مسابقات جهانی تکواندو

طیبه پارسا تکواندو

مهرو کمرانی که تاکید زیادی بر رسیدن شاگردانش به خود باوری داشت، حالا نتیجه عملکردش را می‌بیند طیبه پارسا با اعتماد به نفس بالا از آمادگیش می‌گوید.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ طیبه پارسا، تکواندوکار وزن چهارم کشورمان در بیست سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ تجربه حضور کمتری در مسابقات بین‌المللی نسبت به دیگر اعضای تیم‌ملی بانوان دارد. پارسا نزدیک به ۴ سال است که در اردوهای تیم‌ملی حضور دارد. او یکی از نمایندگان ایران در مسابقات جهانی تکواندو است اما در دوره‌های قبل بخاطر آسیب دیدگی‌هایش نتوانسته اعزام شود. خوشبختانه این دوره آسیب دیدگی ندارد و آماده حضور در بزرگترین میدان تکواندو شده است.

تکواندوکاران روزانه ۲ تا ۳ نوبت تمرین را پشت سر می‌گذارند و با توجه به قوانین جدید داوری، کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان از آنها خواسته حواسشان را بیشتر جمع کنند تا کمترین اخطار را بگیرند.

طیبه پارسا دارنده نشان برنز بازی‌های کشورهای اسلامی باکو، در خصوص حضورش در این مسابقات می‌گوید: “در این وزن تکواندوکاران خوب و قدرتمندی حضور دارند اما نام حریفان اصلا برایم اهمیتی ندارد، دلم می‌خواهد در روز مسابقات نیز با اعتماد به نفس بر روی شیا‌چانگ بروم تا بتوانم عملکرد و توانایی واقعی خودم را به نمایش بگذارم.”

او که در حال حاضر در وزن قبلی کیمیا علیزاده رقابت می‌کند، خاطر نشان کرد: “پیش از این کیمیا علیزاده در این وزن حضور داشت و با توجه به اینکه استاد کمرانی در کنارش بوده، ورزشکاران این وزن را به خوبی می‌شناسد و به من خیلی کمک کرده تا ضعف‌های خودم را به حداقل ممکن برسانم.”

مهرو کمرانی که تاکید زیادی بر رسیدن تکواندوکاران به خود باوری داشت، حالا نتیجه تمرینات روحی و روانی‌اش را هم در صحبت‌های شاگردانش می‌توان پیدا کرد، جایی که طیبه پارسا می‌گوید: “نباید اجازه دهم فضا و سالن مسابقات بر من غلبه کند و هنگام مبارزه تنها به بهترین نتیجه فکر کنم. تنها به کسب مدال فکر می‌کنم و دلم می‌خواهد شرمنده مربیان نشوم.”

میانگین سنی تیم تکواندوی بانوان در مسابقات جهانی، ۱۸ سال است. نماینده کشورمان در وزن ۵۷- کیلوگرم در این خصوص می‌گوید: “همگی از انگیزه بالایی برخورداریم تا بتوانیم برای ایران افتخارآفرینی کنیم و مطمئن باشید با سختی‌هایی که در این مدت به جان خریدیم اجازه نمی‌دهیم هیچ نتیجه‌ای به راحتی واگذار شود. امیدوارم با همدلی و وحدت بهترین نتیجه را کسب کنیم.”

 

دومین مدال برنز تکواندوی بانوان ایران در دستان پارسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *