تاریخ: 2017-06-21 شناسه خبر: 50634

دوپینگ مشکوک دونده زن آمریکایی با گوشت آلوده

آجی ویلسون دوپینگ مشکوک دونده زن آمریکایی با گوشت آلوده

رکورد ملی دونده زن آمریکایی در ماده 800 متر بعد از اهمال در استفاده از گوشت آلوده به زرانول از او سلب شد.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از آسوشیتد پرس؛ روز دوشنبه آژانس ضد دوپینگ ایالات متحده (USADA) اعلام کرد در نمونه‌گیری از خون آجی ویلسون ( Ajee’ Wilson ) دونده زن آمریکایی ماده زرانول یک عامل آنابولیکی یافت شده است.

زرانول یک هورمون رشد است که به طور قانونی در گله گاوهای ایالات متحده استفاده می‌شود. اما کمیته ضد دویپنگ آمریکا دست بردار نبود و تمام تلاشش را به کار بست تا رکورد ملی ویلسون که فوریه ۲۰۱۷ در دوی ۸۰۰ متر مسابقات Millrose Games به دست آورده بود ( ۱:۵۸٫۲۷ ) را سلب کند. در همین راستا با تحقیق در تمام عادت‌های غذایی و خریدهای غذایی او و همچنین بررسی گزارش‌های کارشناسان عرضه مواد غذایی USADA نتیجه گرفت: “بسیار بعید است که حضور زرانول در نمونه ویلسون ناشی از منبع دیگری غیر از گوشت آلوده به زرانول باشد.”

ویلسون، ۲۳ ساله، با ممنوعیت رقابت مواجه نخواهد شد، اما با رکورد آمریکایی‌اش خداحافظی کرد. آجی ویلسون هر جایزه‌ای را که در مسابقات Millrose Games به دست آورده، از دست خواهد داد. با اینکه یک هفته قبل از مسابقات آزمایش دوپینگ ویلسون منفی بود اما یک هفته بعد مثبت اعلام شد و بعید بود این مقدار بسیار ناچیز از چیزی به جز گوشت آلوده باشد به همین دلیل این دونده آمریکایی به دلیل قصور و غفلت مجازات شد.

این دونده زن آمریکایی یکی از ورزشکاران افتخار آفرین ایالات متحده آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *