تاریخ: 2017-07-10 شناسه خبر: 51138

جوان‌ترین عضو تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران؛

زهرا یزدانی: دو راهی بین درس و ورزش، دومی را ترجیح دادم

زهرا یزدانی

زهرا یزدانی بانوی آلیش‌کاری که جمعه گذشته آزمون سراسری کنکور 96 را پشت سرگذاشته می‎گوید: پیشتر در دو راهی بین درس و ورزش، دومی را انتخاب کرده بودم.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا روزهای ۲۶ شهریور تا پنجم مهر ماه سال جاری در شهر عشق آباد کشور ترکمنستان برگزار می‌شود و تیم‌های ملی کشتی آلیش (آزاد و کلاسیک) بانوان در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت. زهرا یزدانی آلیش کار ۱۸ ساله تیم ملی بانوان کشورمان در حالی یکی از نفرات اعزامی به این مسابقات می‌باشد، تجربه بین‌المللی نداشت به همین منظور با صلاحدید فدراسیون کشتی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی جایزه بزرگ قرقیزستان عازم این کشور شد. او در بخش آزاد صاحب گردن آویز طلا شد و در بخش کلاسیک عنوان نایب قهرمانی رقابت‌ها را برای خود کسب کرد.

یزدانی در این خصوص به خبرنگار سایت ورزش بانوان می‌گوید: سطح مسابقات قرقیزستان بالا بود و در برخی اوزان تعدادی از ورزشکاران عنوان دار جهانی هم حضور داشتند. از طرفی کستی آلیش، ورزش ملی مردم قرقیزستان است و خودشان از قدرهای این رشته هستند.

وی با اشاره به اینکه از قبل پیش‌بینی کسب مدال طلا نمی‎کرده، خاطر نشان کرد: قول داده بودم حتما دست پر به ایران برگردم اما فکر نمی‎کردم رنگ مدالم طلایی شود.

جوان‌ترین عضو تیم ملی آلیش بانوان ایران افزود: از دیدگاه خودم اولین تجربه بین‌المللی‌ام را به خوبی پشت سر گذاشتم. مطمئنم اگر در بخش کلاسیک رقابت‌ها تلاش بیشتری می‎کردم رنگ مدالم طلایی می‌شد.

یزدانی در پاسخ به این سوال خبرنگار سایت ورزش بانوان که پرسید، “در شرایط فعلی رفتن روی سکوی بازی‌های داخل سالن آسیا را تا چه اندازه به خودتان نزدیک می‌بینید؟” خاطر نشان کرد: در این مسابقات، ترکمنستان که یکی از قدرت‌های آلیش در جهان محسوب می‎شود، به عنوان میزبان مسابقات حرف بیشتری برای گفتن دارد و این کار ما را سخت‌تر خواهد کرد. اما هدفمند برای رفتن روی سکو تلاش‌مان را به کار می‌بندیم.

عضو تیم ملی کشتی آلیش بانوان عنوان کرد: اردوهای تدارکاتی مسابقات داخل سالن آسیا، از ۲۰ مرداد ماه پیگیری خواهد شد.

او که هفته گذشته در کنکور سراسری ۹۶ شرکت کرده اینگونه گفت: اصلا درس نخوانده بودم؛ چرا که یک سال قبل در دو راهی درس و ورزش، ورزش را ترجیح داده بودم. تا جایی که می‌توانستم به سوالات جواب دادم. اما اعلام کرده‌اند در صورت کسب مدال در مسابقات ایندور گیم سهمیه تحصیلی به ما تعلق خواهد گرفت.

 

اخبار مرتبط:

گفتگو با زهرا یزدانی کوچک‌ترین عضو تیم ملی کشتی آلیش بانوان (اینجا)

نتایج رقابت‌های بین المللی جایزه بزرگ آلیش- قرقیزستان (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *