تاریخ: 2017-07-11 شناسه خبر: 51172

روز هفتم تنیس ویمبلدون ۲۰۱۷؛ حذف کربر به دست موگوروزا

آنجلیک کربر به دست گاربینیه موگوروزا حذف شد ویمبلدون 2017

در وصف روز هفتم مسابقات تنیس ویمبلدون 2017 همین بس که بگوییم آنجلیک کربر بخت نخست کسب جام قهرمانی مقابل گاربینیه موگوروزا شکست خورد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در روز هفتم مسابقات ویمبلدون ۲۰۱۷ از شگفتی روز  که به برگزاری دور چهارم رقابت‌ها اختصاص داشت، «آنجلیک کربر» آلمانی (۱) بخت نخست کسب جام قهرمانی مقابل « گاربینیه موگوروزا » (۱۴) تنیس‌باز اسپانیایی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. علاوه بر این آنجلیک با این شکست صدرنشینی در جدول تنیس‌بازان زن جهان را به زودی از دست داد. ( ۴-۶ ، ۶-۴ ، ۶-۴ )

«سیمونا هالپ» (۲) از رومانی به عنوان سید دوم ویمبلدون ۲۰۱۷ مقابل «ویکتوریا آزارنکا» تنیسور شماره ۱ سابق زنان جهان به برتری دست یافت. ( ۷-۶ ، ۶-۲ )

«یوهانا کونتا» (۶) در کشور خودش از سد «کارولین گارسیا»ی (۲۱) فرانسوی گذشت. (۷-۶ ، ۴-۶، ۶-۴ ). آخرین بانوی بریتانیایی که به مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها رسیده بود، «جو دوری» در سال ۱۹۸۴ بود. که در همین مرحله با تنها دو اشتباه از گردونه رقابت‌ها حذف شد. کونتا تنها امید برتانیایی‌ها برای قهرمانی در بخش زنان، مرحله بعد با «سیمونا هالپ» دیدار خواهد کرد.

در روز هفتم «ونوس ویلیامز» (۱۰) قهرمان ۵ دوره مسابقات ویمبلدون به راحتی بر «آنا کونیو» (۲۷) تنیسور کروات غلبه کرد تا در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها صدمین بازی خود در تمام مسابقات ویمبلدون را تجربه کند. ( ۶-۳ ، ۶-۲ )

در دیگر دیدار مرحله چهارم رقابت‌های تنیس ویمبلدون ۲۰۱۷ «یلنا اوستاپنکو» (۱۳) ستاره لتونیایی تنیس زنان، «الینا اسویتولینا» (۴) بخت چهارم این رقابت‌ها را مغلوب خود کرد. ( ۷-۶ ، ۶-۳ ) یلنا سال ۲۰۱۴ در بخش تازه‌کاران مسابقات ویمبلدون به قهرمانی دست یافته بود اما او هرگز در بخش بزرگ‌سالان به عنوان یک مدعی اصلی شناخته نمی‌شد و تا به حال از دور سوم یک گرند اسلم صعود نکرده بود. تا اینکه این پدیده ۲۰ ساله تنیس بانوان در گرند اسلم آزاد فرانسه جام قهرمانی را بالای سر برد و مطرح شد. حالا قرار است دور بعدی با تنیسور عنوان دار و کهنه‌کاری به نام «ونوس ویلیامز» رقابت کند.

اما این روز برای «کارولین وزنیاکی» (۵) روز خوبی نبود. این تنیسور دانمارکی در دیدار مقابل «کوکو وانده‌وگ» آمریکایی (۲۴) شکست خورد ( ۷-۶ ، ۶-۴ ) و برای ششمین بار طلسم صعود او به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات ویمبلدون شکسته نشد. کارولین در سال‌های (۲۰۰۹, ۲۰۱۰, ۲۰۱۱, ۲۰۱۴, ۲۰۱۵, ۲۰۱۷) در مرحله چهارم این رقابت‌ها متوقف شده است.

در دیگر دیدارهای مرحله چهارم رقابت‌های تنیس ویمبلدون «ماگدالنا ریباریکووا» تنیسور اسلواکی و «پترا مارتیچ» از کرواسی تنیسورهای بدون سیدی که به این مرحله از رقابت‎ها رسیدند، تنیسور اسلواک به برتری رسید. ( ۶-۴ ، ۲-۶ ، ۶-۳ )

همچنین «اگنیشکا رادوانسکا» (۹) لهستانی مقابل «اسوتلانا کوزنتسووا» (۷) سید هفتم مسابقات تنیس ویمبلدون شکست خورد. ( ۶-۲ ، ۶-۴ )

روز ششم ویمبلدون ۲۰۱۷؛ صعود سخت آنجلیک کربر با پیروزی مقابل شلبی راجرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *