تاریخ: 2017-08-03 شناسه خبر: 51824

احتمالا تنیسور روس یو اس اوپن را هم از دست بدهد؛

مصدومیت‌های بی‌پایان ماریا شاراپووا بعد از محرومیت ۱۵ ماهه

مصدومیت‌های بی‌پایان ماریا شاراپووا بعد از محرومیت 15 ماهه

ماریا شاراپووا در مدت کوتاهی که بعد از محرومیت 15 ماهه به زمین تنیس بازگشته دو بار در مسابقات مختلف مصدوم و مجور به کناره گیری شده است.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پس از اینکه شاراپووا در مارس ۲۰۱۶ پذیرفت آزمایش دوپینگش به علت استفاده از یک ماده ممنوعه مثبت شده، فدراسیون بین‌المللی تنیس او را برای دو سال محروم کرد، محرومیت که پس از درخواست تجدیدنظر به ۱۵ ماه کاهش یافت.

آوریل ۲۰۱۷ محرومیت ۱۵ ماهه تنیسور روس به پایان رسید. اما شانس حضور در فرنچ اوپن و ویمبلدون هیچ‎کدام از دو گرنداسلم بزرگ سال را بعد از بازگشت به میادین تنیس پیدا نکرد.

اما این تنیسور ۳۰ ساله برای نخستین بار از ۲۰۱۵ تا کنون در یکی از سری مسابقات انجمن تنیس زنان ( WTA ) شرکت کرد. او در مسابقات استنفورد کلاسیک در محوطه دانشگاه استنفورد، کالیفرنیا، ایالات متحده، قدیمی ترین مسابقات زنان در زمین هاردکورت ( پلاستیک و سیمان ) رقابت کرد. شاراپووا در دور نخست این مسابقات مقابل جنیفر بردی از آمریکا در دیداری سه سته که دو ساعت و دو دقیقه به طول انجامید با نتیجه ( ۶-۱، ۴-۶، ۶-۰ ) به برتری دست یافت. شاراپووا بعد از پیروزی مقابل جنیفر بردی آمریکایی به سمت جمعیت رفت و مردم به گرمی از او استقبال کردند.

قهرمان ۵ دوره مسابقات گرند اسلم دور بعد باید مقابل لسیا تیسورنکوی اوکراینی حاضر می‌شد که به دلیل آسیب دیدگی بازوی دست چپ خود از رقابت در دور دوم استنفورد کلاسیک صرف نظر کرد.

او از زمانی که به عرصه مسابقات تنیس برگشته اولین دیدار خود در ۴ تورنمنت تنیس را با پیروزی پشت سرگذاشته اما در دومین دیدار باخت داده و در آخر ( مقدماتی ویمبلدون ) نیز مصدومیت ران پا گریبانگیرش شده است. اما در این مدت در هیچ کدام از مسابقات گرند اسلم شرکت نکرده؛ برای فرنچ اوپن که وایلد کارت نگرفت همچنین ویمبلدون را نیز به دلیل مصدومیت ران پا از دست داد جایی که به دلیل آسیب دیدگی موفق نشد رقابت در مسابقات مقدماتی ویمبلدون را ادامه دهد.

اما تنیسور شماره ۱۷۱ زنان جهان مجددا با آسیب دیدگی از رقابت‌ها کناره گیری کرد و با این حساب چون کل مسابقات فصل چمن را از دست داده به طور مستقیم نمی‌تواند وارد مسابقات یو اس اوپن ۲۰۱۷، آخرین گرند اسلم تنیس سال شود که ۲۸ آگوست برگزار خواهد شد. مگر اینکه وایلد کارت دریافت کند!

بیشتر بدانید:

دوپینگ ماریا شاراپووا، تنیسور مطرح جهان

ماریا شاراپووا را به گرند اسلم آزاد فرانسه راه ندادند

ماریا شاراپووا به ویمبلدون ۲۰۱۷ هم نرسید

ماریا شاراپووا در مقدماتی یو اس اوپن ۲۰۱۷ شرکت می‌کند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *