تاریخ: 2017-08-05 شناسه خبر: 51839

مدیرکل دفتر هماهنگی امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد:

توجه ویژه دولت تدبیر و امید به ورزش بانوان

پروین کرملو

مدیرکل دفتر هماهنگی امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به ورزش بانوان داشته و در برنامه ششم توسعه مواد قانونی خوبی برای ورزش بانوان لحاظ شده است.

به گزارش ایسنا، پروین کرملو امروز در نشست روسای گروه ورزش بانوان شورای منطقه یک کشور و آیین تجلیل از مسئولین ورزش بانوان شهرستان ها و نواب روسای هیات‌های ورزشی خراسان رضوی اظهار کرد: باید از اعتبارات قانونی مصوب در برنامه ششم برای توسعه ورزش بانوان استفاده کرد، مشکلات زیادی در حوزه ورزش بانوان وجود دارد و بانوان باید برای گرفتن حق خود ابتدا تواناییهای خود را به اثبات برسانند.

وی افزود: ورزش نقش بی‌بدیلی در شور و نشاط اجتماعی دارد که باید جامعه گسترش یابد اما باید بانوان هم از سهم مناسبی در این حوزه برخوردار باشند زیرا بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و متاسفانه در برخی از بخش‌های ورزشی سهم متناسبی نسبت به حوزه آقایان برخوردار نیستند.

کرملو تصریح کرد: در اوایل انقلاب بحث ورزش بانوان تا حدودی مسکوت مانده بود اما به تدریج رشته‌های ورزشی بانوان در بخش‌های مختلف فعال شد و امروز ما قهرمانان ارزشمندی در حوزه ورزش بانوان داریم اما هنوز باید فعالیت در این حوزه افزایش یابد و مسئولین توجه بیشتری داشته باشند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر به دلیل وجود برخی مشکلات نظیر فقر حرکتی ورزش بانوان توجه زیادی شده‌ است و دولت تدبیر و امید برنامه‌ها و اقدامات بسیاری را در این حوزه اجرایی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید جایگاه حقوقی بانوان در بحث‌های مدیریتی ورزش تثبیت شود، گفت: در وزارتخانه روی ساختار ورزش بانوان در حال کار هستیم و در بخش هیات‌ها نیز جایگاه بانوان در حال تثبیت شدن است، زیرا در گذشته در ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها و ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها و همچنین هیات‌های ورزشی پست‌های بانوان جنبه تشریفاتی داشت و باید این مسئله به جایگاهی حقوقی و رسمی تبدیل شود.

وی با تاکید بر ورود بخش خصوصی به ورزش بانوان، گفت : دولت به دنبال چابک سازی و خصوصی سازی است لذا باید به دنبال راهکارهایی برای خصوصی سازی و جذب بخش خصوصی در این حوزه باشیم، باید سهم بخش بانوان در بخش‌های مختلف گرفته شود و در وزارتخانه می کوشیم از طریق بندهای قانونی حق خود دریافت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *