تاریخ: 2017-08-10 شناسه خبر: 52054

مطالبات و درخواست‌های زنان از شهردار جدید تهران؛

نجفی شهردار تهران شد

محمد علی نجفی شهردار تهران شد

شهردار محترم تهران! زنان به عنوان پنجاه درصد از جمعیت شهری تهران می‌بایست از کلیه امکانات و حقوق شهروندی خود برخوردار باشند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ امروز پنجشنبه ۱۹ مرداد ۹۶ رأی‌گیری نهایی برای مشخص شدن شهردار تهران صورت پذیرفت و محمدعلی نجفی شهردار تهران شد.

باید به شهردار جدید یادآور شویم که شناخت و رسیدگی به نیازها و مطالبات زنان به عنوان نیمی از جمعیت تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تهران به‌عنوان پایتخت ایران، زنانی دارد که این روزها می‌بینیم بسیاری از آنها در حال گسترش قدرت خود در درون و بیرون خانه هستند.

نقش زنان هرگز محدود به خانه و خانواده نشده و زنان علاوه بر فعالیت‌های درون منزل در بیرون نیز فعالیت دارند و موجب رونق اقتصادی جامعه هستند. همین زنان با توجه به نقشی که در خانواده ایفا می‌کنند، نیازمند توجه بیشتری از سوی مسئولان و افراد صاحب کرسی هستند.

در حالیکه ساکنان شهرها باید بدون هیچ استثنایی، از مزایای زندگی شهری باکیفیت بهره‌مند باشند. اما در واقعیت شهرها، هم در ماهیت فیزیکی و هم در سازوکارهای اجتماعی خود، کمتر به زنان تعلق دارند. زنان به عنوان نیمی از شهروندان برای بهره‌مندی از فضاها و خدمات شهری با تبعیض‌های جنسیتی مواجهند.

سایت ورزش بانوان که با هدف رشد و اعتلای ورزش بانوان پا به این عرصه گذاشت و شاید بیشتر از دیگران با دغدغه‌های زنان آشنا شده است، لذا انتخابات شهرداری تهران را فرصتی می‌داند تا مطالبات بانوان را پی‌ بگیرد و حق زنان به شهر را یادآور شود. به مناسبت انتخاب شهردار تهران قصد داریم تا چند کلمه‌ای را در خصوص مطالبات بانوان پایتخت نشین خطاب با شهردار جدید تهران در میان بگذاریم:

  • ایجاد و گسترش فضاهای مناسب برای بانوان خصوصا با محوریت ورزش همگانی بانوان
  • رفع محدودیت‌ زمانی استفاده از امکانات و فضاهای ورزشی برای زنان
  • به کارگیری بانوان توانمندو متخصص در سمت شهرداران مناطق و معاونت ها
  • اختصاص فضایی متناسب برای زنان در وسایل حمل و نقل عمومی
  • طراحی مبلمان شهری، سیستم‌های حمل و نقل عمومی و امکانات شهری متناسب با نیازهای زنان باردار
  • توجه به سلامت و رفاه زنان حاشیه‌نشین شهری، همچنین حمایت و پیگیری وضعیت زنان کارتن‌خواب و دسترسی رایگان آنها به امکانات بهداشتی

ناگفته پیداست که مطالبات یک زندگی استاندارد شهری فراتر از این است و آن چه ارائه شده صرفا اولویت بندی برای مطالبات موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *