تاریخ: 2017-08-21 شناسه خبر: 52327

تبریک دختران بسکتبال ایران برای انتخاب مسعود سلطانی فر

تبریک دختران بسکتبال ایران برای انتخاب مسعود سلطانی فر

دختران بسکتبال ایران انتخاب مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان دولت دوازدهم را به وی تبریک گفتند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ظهر روز گذشته (یکشنبه) ۲۹ مرداد جلسه رای اعتماد وزاری پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان دولت دوازدهم از نمایندگان ملت رای اعتماد گرفت.

سلطانی فر در هشت ماهی که پیش از این وزیر ورزش و جوانان ایران بود، اقداماتی بنیادی انجام داد. در ورزش زنان ۶ رشته ( بسکتبال، کشتی، سه‌گانه، مچ‌اندازی، جوجیتسو و اسکواش ) توانستند تأییدیه پوشش اسلامی خود را از فدراسیون‌های جهانی بگیرند.

دختران بسکتبال ایران با حمایت سلطانی فر از روی محدودیت ۴۰ ساله خود پرش زدند. آبان ماه سال گذشته با دستور وزیر ورزش و جوانان، فدراسیون بسکتبال موضوع حضور بانوان ایران با حجاب اسلامی در میادین بین‌المللی را مجدداً در فدراسیون جهانی مطرح کرد. تیم بسکتبال بانوان ایران پس از ۴۰ سال دوری از میادین بین‌المللی با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان بالاخره فدراسیون جهانی بسکتبال با حضور زنان مسلمان و دختران محجبه با پوشش اسلامی در میادین بین المللی موافقت کرد.

بیشتر بدانید: فیبا به حجاب بانوان بسکتبالیست رای مثبت داد

در همین راستا دختران بسکتبال ایران انتخاب مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان دولت دوازدهم را به فال نیک گرفتند و در پیامی به وی گفتند:

بدون تردید درایت، تدبیر و حسن نظر جناب روحانی در معرفی مجدد آقای مسعود سلطانی فر و رای اعتماد بالای نمایندگان مردم، ما را به ادامه برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان برای حضور دختران ایران با حفظ حجاب در میادین بین الملی امیدوارتر کرد.

آقای سلطانی فر، انتخاب مجدد جنابعالی را تبریک می‌گوییم و اولین حضور بین الملی دختران بسکتبالیست ایران را مدیون توجه و حمایت شما و دولت تدبیر و امید و تلاش و پیگیری‌های زیاد فدراسیون بسکتبال می‌دانیم.

به امید روزهای موفق و بزرگ تر در ورزش زنان ایران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *