تاریخ: 2017-08-24 شناسه خبر: 52423

ستاره‌های تیم ملی والیبال بانوان را کنار گذاشتند

دلایل ناکامی بانوان در فیلیپین از زبان والیبالی‌ها

فهرست تیم ملی والیبال بانوان ایران برای حضور در رقابت‌های مقدماتی انتخابی جهان اعلام شد که در این فهرست نام هیچ یک از ستاره‌های سرشناس والیبال بانوان دیده نمی‌شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از جام جم آنلاین؛ به این ترتیب جوانگرایی در تیم ملی والیبال بانوان ایران از روز گذشته شروع شد اما سوال بسیار مهم این است که چرا این تغییر به صورت ناگهانی صورت گرفت. روند منطقی تغییر نسل نه فقط در والیبال که در اکثر رشته های ورزشی به آرامی صورت می گیرد و تغییر ناگهانی حاکی از ایراد در کار و ناآگاهی های فنی است.

فرنوش شیخی، شبنم علیخانی، شکوفه صفری، زینب گیوه ، مائده برهانی و فرانک بابلیان بازیکنانی هستند که دیگر به تیم ملی والیبال بانوان دعوت نخواهند شد. برخی از این بازیکنان خودشان اعلام بازنشستگی کرده‌اند اما برخی دیگر همانند شکوفه صفری از تیم ملی والیبال بانوان به دلیل «پا به سن گذاشتن» کنار گذاشته شده‌اند!

جالب است بدانید شکوفه صفری در حالی با ۲۸ سال سن از سوی مصطفی شجاعی مدیر فنی تیم ملی والیبال بانوان «پا به سن» گذاشته توصیف می‌شود که سعید معروف با ۳۳ سال سن همچنان در تیم ملی والیبال مردان حضور دارد و قرار است تا المپیک ۲۰۲۰ هم بازی کند و کسی به او پا به سن گذشته نمی‌گوید. به هر حال این دختران پس از سال‌ها زحمت در تیم ملی والیبال با نوعی بی احترامی کنار رفتند.

کادر فنی تیم ملی والیبال بانوان ایران از ۲۱ بازیکن برای شرکت در اردوی آماده سازی دعوت کرد که اسامی آنان به تفکیک استان به شرح زیر است:
تهمینه درگزنی، زهرا بخشی، فاطمه امینی، ندا چملانیان، فرناز ساعی، ریحانه داورپناه، هاله متقیان، زهرا شیری، مونا دریس محمودی، سوگند سلیم، فاطمه ابراهیمی، فاطمه احمدی ، الهام فلاح، مینا روستا، سارا نظری، مهسا کدخدا، فاطمه ایدل خانی ، مهسا صابری ، آیتک سلامت، مریم یکتایی، فاطمه حسنی
بر این اساس، تمرینات تیم ملی بانوان کشورمان از روز شنبه چهارم شهریور در دو نوبت صبح و عصر در سالن آکادمی ملی بانوان واقع در شمال دریاچه مجموعه ورزشی آزادی زیر نظر کادر فنی برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ مرحله نهایی رقابت‌های والیبال قهرمانی زنان آسیا از ۲۹ شهریور تا ۲ مهر به میزبانی شهر ناخون پاتوم در کشور تایلند برگزار می‌شود و تیم ملی ایران در گروه ب با تیم‌های کره جنوبی، تایلند، کره شمالی، ویتنام همگروه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *