تاریخ: 2017-08-29 شناسه خبر: 52537

آخرین گرند اسلم تنیس سال؛

روز اول یو اس اوپن ۲۰۱۷؛ شماره ۲ زنان جهان توسط ماریا شاراپووا حذف شد

روز اول یو اس اوپن آمریکا 2017؛ شماره 2 زنان جهان توسط ماریا شاراپووا حذف شد

ماریا شاراپووا بعد از محرومیت 15 ماهه با غلبه بر سیمونا هالپ، تنیسور شماره دو زنان جهان بازگشت به یک گرند اسلم را کلید زد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ در روز نخست مسابقات تنیس یو اس اوپن ۲۰۱۷ ماریا شاراپووا تنیسور ۳۰ ساله روس که بعد از پایان محرومیت ۱۵ ماهه به این سو، برای اولین بار رقابت در یک گرند اسلم را تجربه می‌کند، با حذف سیمونا هالپ (۲) تنیسور شماره دو زنان جهان راهی مرحله دوم شد. ۵ بار قهرمان تورنمنت‌های گرند اسلم طی دو ساعت و ۴۴ دقیقه و با نتایج ( ۶-۴ ، ۴-۶ ، ۶-۳ ) هالپ را از پیش رو برداشت. تنیسور شماره ۱۴۸ زنان در دور بعد به مصاف تیمئا بابوش تنیسور مجارستانی و شماره ۵۹ زنان خواهد رفت.

هالپ در حالی توسط شاراپووا سرکوب شد که برای سومین بار در تلاش برای کسب جایگاه نخست رده‌بندی تنیس زنان بود.

یوهانا کونتا (۷) تنیسور بریتانیایی نیز در دور اول در مصاف با الکساندرا کرانیچ تنیسور نه چندان مطرح صربستانی شکست خورد و با این رقابت‌ها خداحافظی کرد. ( ۶-۴ ، ۳-۶ ، ۳-۶ ). این در حالی است که اندی ماری بریتانیایی، مرد شماره ۲ تنیس جهان، به علت ادامه مصدومیت ران پای خود مجبور به کناره‌گیری مسابقات تنیس آزاد آمریکا شده بود و به این ترتیب امید بریتانیایی‌ها برای فتح این رقابت‌ها کمرنگ و کمرنگ‌تر شد.

ونوس ویلیامز (۹) بخت نهم قهرمانی یو اس اوپن ۲۰۱۷ یک پیروزی در دور نخست را مقابل ویکتوریا کوزمووا تنیسور ۱۹ ساله اسلواکی تبار رقم زد. ( ۳-۶ ، ۶-۳ ، ۲-۶ ). بعد از حذف سیمونا هالپ و یوهانا کونتا ونوس ۳۷ ساله در صورت قهرمانی در این رقابت‌ها می‌تواند بعد از ۱۵ سال مجددا به زن شماره یک تنیس جهان تبدیل شود.

کارولین وزنیاکی (۵) از دانمارک، بخت پنجم قهرمانی اوپن آمریکا، میهائلا بوژارنسکو تنیسور رومانیایی را با نتایج (۶-۱ ۷-۵ ) از پیش رو برداشت.

گاربینیه موگوروزا (۳) قهرمان ویمبلدون ۲۰۱۷ نیز به آسانی واروارا لپچنکوی آمریکایی را مغلوب خود ساخت. ( ۶-۳ ، ۶-۰ )

در سایر دیدارهای روز نخست یو اس اوپن ۲۰۱۷، دومنیکا سیبلکووا (۱۱) از اسلواک هم‌وطن خود یانا چپلووا را شکست داد. میریانا لوچییچ بارونی مونیکا پویگ قهرمان پورتوریکویی المپیک ریو را از پیش رو برداشت. پترا کویتووا (۱۳) از جمهوری چک یلنا جانکوویچ صربستانی را از گرودنه رقابت‌ها خارج کرد.

از طرفی کارولین گارسیای (۱۸) فرانسوی و آناستازیا سواستووا (۱۶) از لتونی با پیروزی بر رقبا به مرحله بعد صعود کردند.

بیشتر بدانید:

همه چیز در خصوص بخش زنان تنیس یو اس اوپن ۲۰۱۷ (اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *