تاریخ: 2015-07-27 شناسه خبر: 5262

سونامي لاغري دختران جوان، تهديد کننده نسل آينده

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ زهرا علوي‌تبار، متخصص تغذيه درباره عوارض شام نخوردن به باشگاه خبرنگاران جوان مي‌گويد: از ديدگاه اسلام و همچنين طب سنتي نخوردن شام زمينه‌ساز امراض گوناگون است. نکته مهم اين است که آخرين وعده غذايي بايد قبل از غروب آفتاب صرف شود و اگر بعد از آن فرد احساس گرسنگي کرد، مي‌تواند حداقل با چند عدد خرما خود را سير کند تا دچار عوارض گوارشي شام نخوردن نشود.وي مي‌گويد: پرهيز از خوردن شام، موجب سوزش معده يا قلب و در بلند مدت اختلالات گوارشي مي‌شود و نبايد اين تهديد سلامتي را ناديده گرفت.

فرهنگ تغذيه‌اي مقدم بر فرهنگ اقتصاد است

علوي‌تبار، در ادامه اظهار مي کند: علاوه بر نخوردن شام و سونامي لاغري در ميان دختران جوان، شاهد افزايش آمار بانوان مبتلا به کم خوني در جامعه هستيم و بسياري از اين افراد تا زمان زايمان براي رفع مشکلات ناشي از کم‌خوني اقدام نمي‌کنند. اين در حالي است که خستگي و احساس فرسودگي، رخوت و بي‌حالي و ضعف، رنگ‌پريدگي،‌ سردرد، خشکي زبان و … از علايم شايع کم‌خوني است که افراد در صورت مواجهه با اين علايم بايد به پزشک مراجعه و با صلاحديد پزشک قرص آهن و … مصرف کنند تا شاهد عوارض آن نباشند.وي مي‌گويد: نخوردن شام در بلند مدت زمينه ساز پيري زودرس، چروک شدن پوست و اختلالات دستگاه گوارش و … مي شود.

ساعات اوليه شب بهترين زمان وعده شام

اين متخصص تغذيه مي افزايد: يکي از دلايل اهميت خوردن شام در ساعات اوليه شب افزايش بيشتر انرژي است که به آرامش بيشتر فرد در زمان خواب مي انجامد و همچنين زمينه‌ساز افزايش انرژي در روز بعد مي‌شود. وي مي‌گويد: مصرف عدس در کنار ويتامين C که در ليمو، گوجه‌فرنگي، کلم بروکلي، گل‌کلم و… وجود دارد مقادير آهن معادل گوشت را به بدن مي‌رساند و از بروز آسيب هاي جسمي و رواني ناشي از کم‌خوني پيشگيري مي کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.