تاریخ: 2015-07-27 شناسه خبر: 5301

بودجه ورزش بانوان 10 درصد آقایان است!

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ ورزش عشق، علاقه و انگیز می خواهد اما برای ورزش کردن آن هم به صورت حرفه ای، علاوه بر اینها، بدون شک بودجه هم نیاز است.

پرسشی که اکنون مطرح می شود این است که ورزش بانوان در ایران چند درصد از کل بودجه ورزش کشور را به خود اختصاص می دهد؟!

خبرنگار سایت ورزش بانوان برای یافتن پاسخ این پرسش، به کنکاش در این باره پرداخت و متوجه شد که تقریبا بین 25 تا 30 درصد از کل بودجه ورزش کشور، به ورزش بانوان اختصاص یافته است.

اما اینکه آیا این مقدار از بودجه واقعا به ورزش بانوان اختصاص داده می شود یا خیر، پرسش دیگری است که باید به آن پاسخ داده شود.

شاید نتوان به طور قاطع و دقیق پاسخ این پرسش را داد اما با نگاهی گذرا به وضعیت ورزش بانوان در کشور و مشکلات مختلف موجود در بخش ورزش بانوان در رشته های مختلف ورزشی، بخصوص مشکل مالی، می توان به راحتی نتیجه گرفت که نه تنها 25 تا 30 درصد بودجه اختصاص یافته به بخش بانوان، در اختیار ورزش بانوان قرار نمی گیرد بلکه شاید کمتر از 10 یا 15 درصد در این زمینه هزینه می شود.

این در حالیست که بررسی های انجام شده نشان می دهد دختران و بانوان ورزشی کشورمان در رشته های مختلف ورزشی در چند سال اخیر توانسته اند مقام، مدال و افتخارات بسیار زیادی را برای جمهوری اسلامی ایران کسب کنند و توانایی و استعدادهای درخشان خود را ثابت کنند و به جهانیان نشان بدهند اما متأسفانه تبعیض علیه بانوان در ورزش هم وجود دارد.

بدون شک اگر حتی کمتر از 10 درصد از بودجه ای که صرف ورزش هایی مانند فوتبال آقایان می شد، برای دختران و بانوان ایران زمین هزینه می کردند، بانوان ورزشکار می توانستند در زمینه های مختلف بیش از پیش مدال و مقام کسب کنند اما متأسفانه همچنان بودجه صرف فوتبال آقایان می شود و همچنان از راه یافتن به جام جهانی ناکام مانده ایم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.