تاریخ: 2017-09-24 شناسه خبر: 53438

داور زن بوندس‌لیگا و نگرانی فوتبال‌دوستان ایرانی به دنبال آن

داور زن بوندسلیگا و نگرانی فوتبال‌دوستان ایرانی به دنبال آن

شماری از فوتبال‌دوستان ایرانی که بازی‌های بوندس‌لیگای آلمان را دنبال می‌کنند، نگران سانسور در پخش دیدارهایی هستند که بیبیانا اشتاین‌هاوس قضاوت آن‌ها را بر عهده دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ حضور زنان در فوتبال مردان به موضوعی کاملا طبیعی تبدیل شده است. مخصوص در سمت داوری در عرصه فوتبال بوندس‌لیگای یک آلمان. نمونه آن بیبیانا اشتاین‌هاوس است.

بیبیانا اشتاین‌هاوس

این داور فیفا از فصل جدید، پیکارهای لیگ دسته اول فوتبال مردان آلمان را هم سوت می‌زند. او در سال ۲۰۱۷ بازی فینال لیگ قهرمانان اروپای زنان بین تیم‌های لیون و پاری سن ژرمن را سوت زد. سپس در مه ۲۰۱۷ از سوی یوفا برای داوری در بوندس‌لیگا ۱۸–۲۰۱۷ انتخاب شد و به این ترتیب نخستین زنی شد که در لیگ حرفه‌ای مردان سوت می‌زند.

شماری از فوتبال‌دوستان ایرانی که بازی‌های بوندس‌لیگای آلمان را دنبال می‌کنند، نگران سانسور در پخش دیدارهایی هستند که بیبیانا اشتاین‌هاوس قضاوت آن‌ها را بر عهده دارد. قضاوت این داور زن در بوندس‌لیگا شاید باعث ایجاد دردسر در پخش بازی‌های بوندس لیگا در تلویزیون ایران شود.

حضور بیبیانا اشتاین هاوس در صحنه فوتبال حرفه‌ای مردان کارت قرمزی برای مرد سالاری در این عرصه است. این داور به خاطر مهارت بی‌نظیرش در کار داوری پله‌های ترقی را تا رسیدن به رتبه ارشد داوری فیفا طی کرده و احتمال قضاوتش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه وجود دارد. نکته جالب‌تر اینجاست که شاید بیبیانا یکی از بازی‌های فوتبال ایران را سوت بزند.

بازی‌های بوندس لیگای آلمان همیشه از محبوبیت بالایی در بین طرفداران فوتبال در ایران برخوردار بوده است.

مطالب مرتبط:

قضاوت داوران زن در فوتبال مردان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *