تاریخ: 2015-07-28 شناسه خبر: 5363

برای رشد والیبال بانوان باید کمیته آسیب‌شناسی تشکیل دهیم

والیبال بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ فریبا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره شرایط تیم ملی والیبال بانوان اظهار داشت: در زمان رقابت‌ها نمی توان تحلیلی داشت چرا که به جای کمک، آسیب‌رسانی می‌شود اما حالا می‌توان درباره رقابت‌ها و چرایی نتایج به دست آمده تحلیل داشت.

وی تاکید کرد: تیم ملی والیبال بزرگسالان ما به قهرمانی آسیا رفت و باز هم همان نتیجه هشتمی آسیا را به دست آورد اما پس از آن جلسه ای تشکیل نشد تا علت تکرار این عنوان را آسیب‌شناسی کنند. به نظرم کمیته آسیب‌شناسی در این مورد باید تشکیل شود تا دلایل به دست آمدن این نتیجه مشخص شود و در صدد برطرف کردن آنها باشیم.

سرمربی تیم والیبال گاز اظهار داشت: ما کمیته داوران داریم اما کمیته‌ای به نام مربیان در بخش بانوان نداریم تا با هم تبادل نظر داشته باشند و عملکرد تیم ملی را آسیب‌شناسی کنیم، چرا که با شناخت آسیب‌ها، راه‌حل‌ها درست را بهتر می‌توان پیدا کرد.

وی به لزوم برگزاری لیگی پویا نیز اشاره کرد و گفت: زمانی رقابت‌های لیگ برتر بانوان با 12 تیم برگزار می‌شد اما حالا دیگر لیگ پویایی مثل قبل نداریم. لیگ فعال و پویا یکی از عوامل رشد و شناسایی استعدادهاست.

سلیمانی افزود: در کنار برنامه‌هایی که فدراسیون می‌تواند برای رشد والیبال بانوان داشته باشد و سرمایه‌گذاری و استعدادیابی‌ها باید انجام شود. خود بازیکنان نیز باید نگاه حرفه‌ای داشته باشند. تا زمانی که  نوع نگاه و تفکرات حرفه‌ای در بین بازیکنان وجود نداشته باشد سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها چندان جواب نمی‌دهد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.