تاریخ: 2017-10-02 شناسه خبر: 53630

مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر زیر ۱۹ سال آسیا در ویتنام برگزار می‌شود

نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۱۹ سال آسیا به میزبانی هانوی پایتخت ویتنام برگزار می‌شود.

به گزارش سایت ورزش بانوان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) میزبانی نوزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر زیر ۱۹ سال آسیا را به کشور ویتنام واگذار کرد.

بر این اساس این مسابقات از ۲۰ تا ۲۷ خردادماه سال ۹۷ به مدت هشت روز در هانوی پایتخت ویتنام پیگیری خواهد شد.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر ۱۹ سال دختر آسیا از دوم تا دهم مردادماه سال ۱۳۹۵ به میزبانی تایلند برگزار شد و تیم های چین، ژاپن و تایلند رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

ویتنام میزبان این دوره از رقابت‌ها در دوره قبل رتبه چهارمی را کسب کرد و در این دوره از رقابت ها فرصت جبران شکست در دیدار نهایی و کسب رتبه بهتر را خواهد داشت.

مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر زیر ۱۹ سال آسیا از سال ۱۹۸۰ آغاز شده است و چین با ۱۲ قهرمانی، سه نایب قهرمانی و دو نشان برنز، پرافتخارترین کشور این رقابت‌ها است.

قهرمانی چین از سال ۱۹۹۲ آغاز شده است و غیر از سال ۲۰۰۸ که ژاپن قهرمان شد، این تیم به صورت متوالی قهرمانی خود را حفظ کرده است.

کشورهای ژاپن (۵ طلا، هشت نقره و سه برنز) و کره جنوبی (یک طلا، چهار نقره و هشت برنز) در رتبه‌های دوم و سوم این داده آماری قرار دارند.

تیم ملی والیبال جوانان دختر ایران در سال ۲۰۱۸ پنجمین حضور خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا را تجربه می‌کند و در دوره قبل از کشور تایلند به جایگاه نهمی دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *