تاریخ: 2017-10-12 شناسه خبر: 53926

فدراسیون جهانی اشتباه کرد یا فدراسیون ایران؟

باز هم دوگانگی در فدراسیون سه گانه

باز هم دوگانگی در فدراسیون سه گانه

نتایج مندرج در سایت فدراسیون سه گانه ایران در خصوص عملکرد یکی از بانوان دوگانه کشورمان در مسابقات بین المللی اردن با آنچه در سایت فدراسیون جهانی این رشته ثبت شده است مغایرت دارد.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ سه تن از ملی‌پوشان دوگانه بانوان کشورمان به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی دوگانه غرب آسیا و کاپ آسیایی اردن ۲۰۱۷ راهی این کشور شدند. مسابقات جمعه ۱۴ مهر ماه برگزار گردید و در بخش بانوان، نمایندگان اوکراین و مجارستان به برتری رسیدند. اما بعد از پایان رقابت‌ها، خبری در خروجی سایت فدراسیون سه گانه ایران قرار گرفت، با این مضمون که یکی از نمایندگان دوگانه بانوان ایران در رقابت‌های بین المللی اردن موفق به کسب مقام نخست رده سنی جوانان و جایزه ۶۴۵ دلاری قهرمانی شده است.

نگاهی اجمالی که به نتایج این مسابقات در سایت فدراسیون جهانی سه گانه می‌اندازیم، مطالب مندرج در تارنمای این فدراسیون چیز دیگری به ما می‌گوید. علاوه بر اینکه این مسابقات تنها در رده سنی بزرگ‌سالان برگزار شده؛ فردی که فدراسیون سه گانه ایران مدعی است، نفر اول جوانان شده، اصلا از خط پایان مسابقات هم نگذشته است. این شخص و یک نفر از اردن در بین ۱۴ بانوی شرکت کننده در این رقابت‌ها تنها کسانی هستند که موفق نشدند از خط پایان بگذرند. اما اصرار فدراسیون سه گانه ایران برای قهرمان خواندن این بانوی ۱۷ ساله ایرانی بدون ذکر رکوردی که این فرد در این رقابت‌ها از خود به جا گذاشته، کمی عجیب و غیرقابل باور است.

این در حالی است که رکورد دو بانوی دیگر که مقام یازده و دوازدهم این رقابت‌ها را کسب کرده‌اند، به طور دقیق و بدون اشتباه مطابق با آنچه در فدراسیون جهانی آمده در این خبر قید شده است.

بر همین اساس گفتگویی را با یکی از مسئولین فدراسیون سه‌گانه ترتیب دادیم که همراه این افراد به اردن رفته بود. این مسئول علت این موضوع را اینگونه شرح داد: فدراسیون جهانی سه گانه در انتشار نتایج مرتکب اشتباه شده و ما پیگیر هستیم. چطور ممکن است کسی که ۶۴۵ دلار جایزه نقدی دریافت کرده اصلا از خط پایان نگذشته باشد. از طریق روابط بین الملل، پیگیر اشتباه فدراسیون جهانی در خصوص سهل انگاری در درج نتیجه کسب شده توسط نماینده دوگانه بانوان ایران هستیم. دوگانه را بانوان و آقایان در کنار هم مسابقه دادند این فرد حتی نیمی از مسیر را پیش از مردان در حرکت بود.

وقتی خبرنگار سایت ورزش بانوان از این مسئول سوال کرد که “طبق آنچه در سایت جهانی فدراسیون سه‌گانه آمده، این مسابقات در یک رده سنی برگزار شد، چطور اعلام کردید که نماینده ایران نفر اول جوانان شده است؟” عنوان کرد: در رده‌های سنی مختلف برگزار می‌شد اما در سایت اعلام نکردند. با اینکه نتایج در سایت اعلام نشد، جوایز نقدی را بر اساس رده‌های سنی مختلف تقسیم بندی کردند و به نفرات اول تا سوم جوایز نقدی اهدا می‌کردند. البته لوح و مدالی در کار نبود و لوح و مدال، تنها به رده سنی اصلی ( بزرگسالان ) تعلق گرفت.

وی معیار انتخاب نفرات اعزامی به رقابت‌های بین المللی دوگانه اردن را نتایج کسب شده توسط بانوان در مرحله نخست لیگ دوگانه بانوان خواند و گفت: این نفرات، مقام‌های اول تا سوم مرحله اول لیگ برتر دوگانه بانوان که مهر ماه برگزار شد، بدست آورند. از آن زمان نیز در اردو به‌سر می‌بردند.

مدت کمی است که سه گانه بانوان ایران راه اندازی شده اما از ایران نماینده‌ای در این ماده به رقابت‌های سه گانه اردن اعزام نشد. این مسئول علت آن را ضعیف بودن بانوان سه گانه کار ایران در مقایسه با سایر رقبا خواند و گفت: بعید می‌دانم اصلا به خط پایان می‌رسیدند و قطعا زنگ تفریح سایر رقبا می‌شدند.

افتخار فدراسیون سه گانه به قهرمانی بانوان در مسابقات سطح پایین ( برای خواندن این مطلب اینجا کلیک کنید )

2 پاسخ به “باز هم دوگانگی در فدراسیون سه گانه”

  1. امیری گفت:

    متاسفانه این مسئول بدون اطلاع مواردی را بارگو کرده است. مراتب اینگونه نیست که ایشان فرموده. هر فرد مسئول قبل از بیان موضوع باید اطلاعات را از طریق کانال رسمی و موثق داخل فدراسیون جمع اوری نماید. با راه رفتن در راهرو و مذاکره شفاهی با این و ان و نتیجه گیری فردی نمیتوان به اخبار موثق دست یافت.

    • امیری گفت:

      همین سه گانه کاران خانمی که این مقام مسئول فرموده اند که ممکن بود در مسابقه به خط پایان نرسند در مسابقات قهرمانی اسیای میانه مدال برنز دریافت کرده و دیگری نیز به مقام چهارم دست یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *