تاریخ: 2015-07-28 شناسه خبر: 5393

جزییات تفاهم‌نامه فدراسیون فوتبال و صداوسیما

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از تسنیم، علی کفاشیان در خصوص موضوع حق پخش تلویزیونی و توافقی که با صداوسیما صورت گرفته است، به سایت فدراسیون فوتبال گفت: بعد از چند ماه سرگردانی در خصوص پرداخت عدم حق‌پخش تلویزیونی و در راستای حرفه‌ای شدن فوتبال باشگاهی، لازم بود یک سیستم منسجم جدید را جایگزین پرداخت حق‌پخش قبلی از صداوسیما کنیم.

وی افزود: در مذاکرات مختلفی که صورت گرفت، تفاهم نامه‌ای بین فدراسیون فوتبال و سازمان صداوسیما به امضا رسید که با درک شرایط مالی و طبق قانون صداوسیما برای پرداخت حق‌پخش و مسابقات فوتبالی و همچنین تأمین منابع مالی فوتبال کشور اعم از تیم‌های ملی و تیم‌های فوتبال پایه همراه بود. این تفاهم‌نامه در راستای پیدایش فناوری نوین رسانه ملی، تلویزیون تعاملی IP TV به امضا رسید که بر اساس آن نمایندگان صداوسیما و همکاری سازمان لیگ، موظفند حداکثر ظرف دو ماه آینده، برنامه‌ریزی‌های نهایی را انجام داده و در جهت همکاری‌های مرتبط با فدراسیون فوتبال، ساز و کار اجرایی آن را مشخص و ارائه کنند.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: طبق این تفاهم‌نامه، سهمی برای فوتبال و باشگاه‌های کشور و سهمی برای صداوسیما منظور می‌شود که می‌تواند درآمدها را با انگیزه و رشد فوتبال توسعه دهد و از مزایای اصلی آن برای باشگاه‌های کشور این است که از طریق حق‌پخش تلویزیونی به حق‌شان می‌رسند.

«از صداوسیما به خاطر اینکه شرایطی را فراهم کرد تا تفاهم‌نامه منعقد شود، تشکر می‌کنم». کفاشیان با بیان این جمله گفت: بدون شک اگر روزی فوتبال کشور بخواهد حق پخش واقعی که حقش است، دریافت کند، باید فدراسیون فوتبال و سازمان صداوسیما به همکاری تعاملی و دو جانبه خود ادامه دهند. دور شدن یا برخورد با یکدیگر به هیچ عنوان راهکار مناسبی نخواهد بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.