تاریخ: 2015-07-28 شناسه خبر: 5450

مسئله ورود زنان به ورزشگاه‌ها حساسیتی است که خود ما به وجود آورده‌ایم

ورزشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ سید هادی حسینی، سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ما درباره حضور زنان در وزشگاه‌‌ها گفت: مسئله ورود زنان به ورزشگاه‌ها حساسیتی است که خود ما به وجود آورده‌ایم. تشریح درست وضعیت ورزشگاه‌ها برای مراجع تقلید و فتوای این مراجع می تواند حساسیت‌های به وجود آمده را برطرف کرده و شرایط را برای تصمیم‌گیران تسهیل کند.

وی ادامه داد: بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها بحث ورزشی نیست و بیشتر به مسائل عرفی و فرهنگی کشور مربوط می‌شود و به نظر من دیر یا زود حضور زنان در ورزشگاه‌ها آزاد خواهد شد.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه توضیح داد: ابتدای امر وزارت ورزش باید بستر و زیرساخت‌ها را برای ورود بانوان فراهم کند تا ورزشگاه‌ها آماده پذیرش زنان باشند.

وی ادامه داد: بعد از فراهم کردن امکانات، بحث فرهنگی‌سازی مطرح می‌شود و در این زمان وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، مراکز فرهنگی و خانواده‌‌ها باید بستر فرهنگی و اجتماعی را برای این موضوع فراهم کنند.

حسینی خاطر نشان کرد: باید فضا به گونه‌ای شود که خانواده‌ها همانگونه که پسران خود را برای تماشای مسابقات ورزشی به ورزشگاه‌ها می‌برند دختران خود را نیز بدون نگرانی با خود همراه کنند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت تاکید کرد: حساسیتی که برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها ترسیم شده است به نظر من حساسیتی حقیقی نیست؛ زیرا در دیگر اماکن اجتماعی و تفریحی زنان و مردان در کنار یکدیگر حاضرند و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: بخشی از این حساسیت را خود ما خلق کرده‌ایم. برخی ورزشکاران، سازمان ورزش و افراد تندرو در ایجاد این حساسیت‌ها دخیل بوده‌اند.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان راهکاری برای حل این معضل گفت: برای حل این معضل وزیر ورزش باید به مجتهدین دین مراجعه کند و شرایط را با دقت برای آنها تشریح کند.

حسینی تصریح کرد: شرایط ورزشگاه‌ها از بسیاری از اماکن دیگر مناسبتر است، برای مثال در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی درب‌های شرقی و غربی چهار کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند و مسافت دو طرف داخل سالن از یکدیگر دویست متر است.

این نماینده مجلس در پایان گفت: در چنین شرایطی هیچ ارتباطی میان تماشاگران نیست و اگر چنین شرایطی برای تصمیم‌گیران این حوزه درست تشریح شود، آنها با این موضوع موافقت خواهند کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.