تاریخ: 2015-07-29 شناسه خبر: 5477

نیشابور میزبان مسابقات قهرمانی کاراته کشور شد

مسابقات قهرمانی کاراته

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ محمدابراهیم امینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور اظهار داشت: خرسندیم از اینکه شهر قهرمان‌خیز نیشابور به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی کاراته کشور انتخاب شد و این انتخاب شایسته نیشابور بود زیرا به گفته کارشناسان با توجه به احراز مقام‌ها و کسب سکوهای افتخار، نیشابور در کشور به تنهایی از بعضی از استان‌ها یک گام جلوتر است.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور ادامه داد: با نظر فدراسیون کاراته، میزبانی رقابت‌های انتخابی در هر دو بخش آقایان و بانوان به نیشابور واگذار شد که مسابقات بخش بانوان 31 مرداد ماه با حضور یک‌هزار و 500 نفر از بانوان ورزشکار در نیشابور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در بخش آقایان 120 ورزشکار از ششم تا نهم شهریورماه در مجموعه انقلاب نیشابور به رقابت می‌پردازند.

امینی با بیان اینکه این دوره از مسابقات برای نخستین بار در نیشابور برگزار می‌شود، افزود: باوجود اینکه اعتبارات اندکی داریم اما با کمک و همیاری روسا و اعضا 40 هیئت ورزشی در نیشابور، این مسابقات را در سطح عالی برگزار می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حاشیه این مسابقات نمایشگاهی از توانمندی‌های نیشابور برای ورزشکاران برپا می‌شود و قابلیت‌های فرهنگی ورزشی این شهرستان نیز معرفی می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور در پایان اظهار داشت: نیشابور دارای 40 هیئت ورزشی است که تعداد 34 هیئت فعال و 7 هیئت نیمه فعال با دارا بودن 15 مکان ورزشی متعلق به اداره ورزش و جوانان و 110 باشگاه ورزشی خصوصی تحت نظر مستقیم هیئت‌های ورزشی، به ورزشکاران سرویس‌دهی دارند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.