تاریخ: 2015-07-29 شناسه خبر: 5482

تحصیلات برایم مهم‌تر از حضور در تیم ملی بود

تیم ملی تنیس روی میز بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پریسا صمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: شرایط سخت تمرینی در اردوی تیم ملی و مدت زمان طولانی که به خاطر ماندن در اردو صرف می‌کنیم، سبب شد تا پایان تحصیلاتم از فعالیت در تیم ملی چشم‌پوشی کنم تا در روند درس خواندن و ادامه تحصیل در رشته دشوار پزشکی با مشکل مواجه نشوم.

وی افزود: از سال 83 فعالیت‌های ورزشی خود را به طور حرفه‌ای در رشته تنیس روی میز آغاز کردم و موفق شدم به تیم ملی وارد شوم البته به خاطر علاقه به این رشته از 9 سالگی زیر نظر پدرم تمرین کردم و پس از یک سال که به استعداد خود در این ورزش پی‌بردم، احساس کردم می‌توانم خیلی خوب پیشرفت کنم، به همین دلیل به طور جدی تمریناتم را ادامه دادم و مشغول به فعالیت شدم.

بازیکن تیم ملی تنیس روی میز بانوان با بیان اینکه از مقطع ابتدایی در مسابقات قهرمانی کشور مدارس شرکت کردم و توانستم در رده تیمی به مقام دوم و در دوبل به مقام نخست دست یابم، تأکید کرد: در آن زمان، رده‌بندی سنی حضور در مسابقات رشته تنیس روی میز شامل جوانان و بزرگسالان بود، اما امروزه تمام رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رده سنی جوانان تا 18 سالگی است، یادآور شد: زمانی که 14 ساله بودم به دلیل کسب موفقیت در مسابقات انتخابی تیم ملی به عضویت تیم ملی جوانان درآمدم و در 15 سالگی با توجه به قرارداشتن در رده سنی جوانان، در رده سنی بزرگسالان نیز فعالیت کردم و در زمره سه نفر برتر تیم ملی ایران در رده بزرگسالان محسوب شدم.

این ملی‌پوش اصفهانی یادآور شد: همچنین سال 84 که مسابقات کشور‌های اسلامی مسلمانان جهان در ایران برگزار شد، در رده سنی بزرگسالان، تیم ما به مقام دوم رسید و در دوبل عنوان‌دار مقام سوم شدم.

صمدی تصریح کرد: در سن 14 سالگی، شرکت در مسابقات آسیایی میانه در کشور تاجیکستان نخستین تجربه من در مسابقات برون‌مرزی بود که مقام‌های نخست و دوم این مسابقات می‌توانستند جواز ورود به مسابقات آسیایی جوانان را دریافت کنند و تیم ما با کسب مقام نخست موفق به دریافت سهمیه برای شرکت در مسابقات آسیایی شد.

وی با بیان اینکه کشور‌های آسیایی در رشته تنیس روی میز بسیار قدرتمند و در رتبه نخست دنیا هستند و سطح مسابقات آسیایی از مسابقات جهانی بالاتر است، عنوان کرد: به دست آوردن مقام برتر در این مسابقات بسیار سخت و دشوار است.

این ورزشکار اصفهانی افزود: تیم ما در مسابقات آسیایی جوانان سال 84 که در کشور هندوستان برگزار شد به مقام دهم دست یافت و نخستین مسابقات آسیایی بزرگسالان در کشور ماکائو انجام شد که بانوان به این مسابقات اعزام شدند.

به گفته این ملی‌پوش، مسابقات جهانی در کشور‌های چین، روسیه، هلند و آلمان برگزار و در 4 دسته انجام شد و تیم ایران که سال قبل با دست یافتن به مقام نخست دسته چهارم توانست به دسته سوم راه یابد، در مسابقات جهانی چین در دسته سوم با رنکینگ 90 به این مسابقات وارد و در نهایت با کسب نتایج برد موفق شد خود را به رنکینگ 70 برساند.

وی تأکید کرد: به طور کلی در مسابقات جهانی تنیس روی میز اگر یک سال مسابقات به صورت تیمی برگزار شود، سال بعد دوبل و انفرادی و به این ترتیب به فاصله یک سال از هم مسابقات به همین نحو انجام می‌شود و من آخرین مسابقه جهانی که شرکت کردم، دو سال پیش فروردین ماه در کشور آلمان بود و در این مسابقات که به صورت تیمی انجام شد تیم ایران در رتبه 58 جهان قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه دانشجوی سال آخر پزشکی هستم، امیدوارم نیمه دوم سال جاری به شرایط خوب گذشته در فعالیت‌های ورزشی باز‌گردم و در عین حال با فرصت و زمان بیشتری که در اختیار دارم برنامه تمرینی را از سر‌ گیرم و همانند قبل به جایگاه واقعی خود در تیم ملی برسم.

ملی‌پوش اصفهانی تیم ملی بانوان ادامه داد: مدت زمانی که از تیم ملی دور بودم و در مسابقات شرکت نداشتم، از رسانه‌ها خبری نبود و سراغی از من نگرفتند اما با این مصاحبه خوشحالم و احساس خوبی دارم زیرا خاطرات گذشته فعالیت‌های ورزشی به ویژه حضورم در تیم ملی تداعی شد و برای لحظه‌ای خودم را در آن دوران حس کردم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.