تاریخ: 2015-07-29 شناسه خبر: 5507

احتمال حضور مربی هنگ‌کنگی در تیم ملی دوچرخه‌سواری بانوان

 دوچرخه‌سواری بانوان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛  ناهید ایروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره وضعیت بانوان رکابزن، بیا‌ن‌ کرد: تیم کوهستان در حال‌ حاضر در اردو است و هجدهم مرداد ماه فرانک پرتو، آذر و شیوا توکلی به مسابقات قهرمانی آسیا مالزی اعزام می‌شوند که برای کسب سهمیه المپیک است. البته دختران رکابزن در اعزام به مسابقات حضور کمرنگی داشته‌اند و متاسفانه حضور در کاپ‌های آسیایی را کم دارند. بنا‌بر‌این با مدیر تیم‌های ملی بر‌نامه‌ریزی کرده‌ایم تا بانوان با کمک اسپانسر در کاپ‌های آسیایی حضور فعال داشته باشند. در این صورت خوش بین هستیم که در آسیا رنکینگ خوبی به دست آورند.

وی ا‌دا‌مه‌ داد: سعی می‌کنیم بخش پیست و جاده را نیز فعال‌تر کنیم. در جاده‌هایی که احساس می‌کنیم رکابزنان می‌توانند امتیازات را جمع کنند، حضور پیدا کنند تا سطح کار و انگیزه‌ها بالاتر رود. برای گرفتن مربی نیز درخواست خود را به کمیته ملی المپیک و معاونت ورزش بانوان داده‌ایم تا با توجه به نیاز ورزشکاران به مربی خارجی، تامین اعتبار کنند و اگر موافقت کنند می‌توانیم مربی خوبی بیاوریم تا سطح رکابزنان را ارتقا دهد. حتی یک مربی از هنگ کنگ را معرفی کرده‌ایم و منتظر جواب معاونت ورزش بانوان و کمیته ملی المپیک هستیم. در مورد امکانات و تجهیزات نیز تلاش می‌کنیم همه چیز را فراهم و لیگ‌ها را فعال تر کنیم.

ایروانی در پاسخ به این پرسش که چرا به جای دو رکابزن بز‌ر‌گسال، جوانان را به کلاس‌های آموزشی UCI اعزام نکردید؟ تصریح کرد: در کمیته‌ فنی مطرح کردیم و با توجه به سابقه و رنکینگ رکابزنان سعی کردیم کسانی را انتخاب کنیم که بتوانند بهترین استفاده را از کمپ UCI داشته باشند.

وی در مورد جلوگیری از افزایش دوپینگ میان بانوان رکابزن نیز، بیا‌ن‌ کرد: دو سال پیش یکی از ورزشکاران در مسابقات تست دوپینگش مثبت شد و باعث حذف تیم ما شد. طی صحبتی که با کمیته‌ پزشکی داشتم سوال کردم چطور می‌توانیم قبل از اعزام، ورزشکاران را تحت نظر داشته باشیم و حتی از اعزام نفرات مشکل دار جلوگیری کنیم تا تبعات آن را در مسابقات شاهد نباشیم. بنا‌بر‌این در تعامل با فدراسیون پزشکی هستیم تا از مساله دوپینگ جلوگیری کنیم و اکنون نیز با فدراسیون پزشکی د رحال تماس هستیم.

نایب رییس بانوان دوچرخه‌سواری در پاسخ به این پرسش که وضعیت دوچرخه‌سواری بانوان در هنگامی که او این پیست را تحویل گرفت چه بود؟ گفت: ورزش بانوان نسبت به مردان تلاش بیشتری را می طلبد، اما از لحاظ فضا محرومیت وجود دارد و شرایط را سخت‌تر و رایزنی‌ها را بیشتر می‌کند. زمانی که من آمدم یک سوم بخش بانوان هیات‌های استانی فعال بودند، یکسری از استان‌های ما محدودیت فضا دارند و اگر ببینیم هر زمان که با رایزنی‌ها فضا برای ورزش بانوان فراهم شود، این کار را خواهیم کرد و با شهرداری، شورای شهر و اداره کل ورزش استان‌ها صحبت خواهیم کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.