تاریخ: 2017-11-26 شناسه خبر: 55804

گفتگو با کیانی بعد از کسب سهمیه گرند اسلم تکواندو؛

ناهید کیانی؛ دختر خستگی ناپذیر تکواندوی ایران

ناهید کیانی ، دختر خستگی ناپذیر تکواندو ایران

ناهید کیانی: از همین امروز تلاشم را مجددا شروع خواهم کرد تا قدرتمندتر از همیشه روی شیاپ چانگ رقابت‌های گرنداِسلم تکواندو حاضر شوم.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ ناهید کیانی در مسابقات کسب سهمیه گرند اسلم تکواندو که با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در ووشی چین برگزار شد، بر سکوی سومی ایستاد و سهمیه این رقابت‌ها را کسب کرد.

نماینده تکواندو ایران دو مبارزه نخست خود را با موفقیت به پایان رساند اما در سومین دیدار برابر حریف کرواسی که سودابه پورصادقی نیز با آن مبارزه کرده بود قرار گرفت و مغلوب این بازیکن شد اما ناهید در دیدار رده‌بندی موفق شد با شکست قهرمان آسیا ۲۰۱۶ جواز حضور در نخستین دوره مسابقات گرند اسلم را بدست آورد.

کیانی در سال ۹۶ یکی از پرکارترین بانوان تکواندو ایران بوده است و می‌شود لقب دختر خستگی ناپذیر تکواندو را به او نسبت داد. حاصل حضورش در مسابقات کشورهای اسلامی، جهانی، یونیورسیاد، بازی‌های داخل سالن آسیا و گرند اسلم چین یک طلا و دو برنز بود و حالا این بانوی سرسخت ورزش ایران باید برای نخستین دوره مسابقات گرند اسلم که دی ماه برگزار خواهد شد، آماده شود.

ناهید کیانی بعد از کسب سهمیه گرند اسلم تکواندو در گفتگو با ورزش بانوان اظهار کرد: بعد از اینکه مقابل حریفم از کرواسی شکست خوردم بلافاصله و بدون وقفه به روی شیاپ چانگ روبرو رفتم تا مبارزه رده بندی را انجام دهم. احساس بسیار بدی داشتم و متاثر از این باخت به سرعت برای مبارزه بعدی حاضر شدم اما خوشبختانه موفق شدم حریف چینی را شکست دهم. یو نام حریفم در دیدار رده بندی بود، او کسی بود که رقابت‌های قهرمانی آسیا سال قبل شکستم داد. البته در این میان نباید از دلگرمی‌های کادر فنی و مسئولان فدراسیون تکواندو غفلت کنم.

پیش از اعزام تیم ملی تکواندوی بانوان به مسابقات چین که در آن سهمیه رقابت‌های گرند اسلم توزیع می‌شد، وقتی از ناهید کیانی پرسیدم “آیا شانسی برای کسب سهمیه داری؟” او در پاسخ هیچ قولی به من نداد. امروز از او دلیلش را پرسیدم که ناهید گفت: قبل از مسابقات جهانی با اطمینان کامل قول کسب مدال داده بودم با این وجود دست خالی از مسابقات بازگشتم و احساس سرافکندگی کردم. تصمیم گرفتم هیچ‌گاه قول کسب مدال و مقام ندهم اما با عملم به آرزوهایم تحقق ببخشم. البته این را هم بگویم که به خودم قول مدال طلا در کنار سهمیه گرند اسلم را داده بودم و به آن ایمان داشتم اما نشد.

نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم تکواندو کشورمان با اشاره به اینکه زمانی کمی هم تا آغاز رقابت‌های گرند اسلم مانده، عنوان کرد: در این مدت زمان کوتاه به کسب بهترین نتیجه امیدوار هستم. از همین امروز تلاشم را مجددا شروع خواهم کرد. تا قدرتمندتر از همیشه روی شیاپ چانگ حاضر شوم. با اینکه زمان کمی در اختیار دارم اما اگر اراده قوی وجود داشته باشد قطعا هر چیزی ممکن خواهد بود. چرا که گرند اسلم با حضور ستاره‌های المپیک، جهانی و گرندپری آوردگاهی سخت‌تر از همه این رویدادها خواهد بود.

مطالب مرتبط:

نگاهی بر عملکرد دختران تکواندوی ایران در گرند اسلم چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.