تاریخ: 2017-11-30 شناسه خبر: 55909

تلاش کیمیا برای حضور در بازی‌های آسیایی 2018؛

حریفان آسیایی کیمیا علیزاده در وزن جدیدش

کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده اعلام کرد در وزن 67- کیلوگرم در بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 حضور خواهد داشت، حالا رقبای آسیایی این تکواندوکار ارزنده کشورمان را در وزن جدیدش بشناسید.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان؛ کیمیا علیزاده تکواندوکار ارزنده کشورمان در گفتگویی که با فارس داشت، درباره شرایط فعلی خود برای حضور در مسابقات و زمان بازگشت به عرصه رقابت‌ها اظهار کرد: دوم مهرماه جراحی و فیزیوتراپی پای راستم را آغاز کردم. فکر می‌کنم بتوانم از ۳-۲ ماه دیگر تمریناتم را آغاز کنم. البته تمرینات سبک را انجام می‌دهم و فکر می‌کنم بتوانم در مسابقات قهرمانی آسیا خرداد ماه شرکت کنم این به شرطی است که پزشک اجازه این کار را به صورت کتبی بدهد. خودم هم تلاش می‌کنم زودتر خوب شوم. در صورتی که نتوانم در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داشته باشم قطعا در بازی‌های آسیایی جاکارتا شرکت می‌کنم. البته باید یک وزن بالاتر یعنی در ۶۷- کیلو شرکت کنم. این کارم را سخت‌تر می‌کند اما من برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ام.

علیزاده درباره رقبای اصلی خود در وزن جدیدش اعلام کرد: قهرمان المپیک ریو کره‌ای است، قهرمان جهانی از چین تایپه و تکواندوکار چینی که در جهان مدال‌آور بوده در این وزن رقابت می‌کنند. الان نمی‌توان گفت کدام کشور خوب است و کدام نیست، اما این ورزشکاران سرشناس‌ترین‌ها بودند.

با توجه به صحبت‌های دارنده برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ نگاهی داریم به رقبای جدید کیمیا علیزاده در وزن جدیدش در مسابقات تکواندو بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸؛ بازی‌هایی که اسما آسیایی است، اما دست کمی از مسابقات قهرمانی جهان نخواهد داشت!

باید دید باز هم کیمیا، با قرعه و حریفان سرسخت روبرو خواهد شد!؟ دختر نابغه تکواندو ایران باز هم ستاره‌ها را مغلوب نبوغ خود خواهد کرد؟!

جدال ۵ ستاره تکواندوی جهان و قاره کهن برای کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی در وزن سوم ( ۶۷- کیلوگرم )

کیمیا علیزاده از ایران ( Kimia Alizadeh )

کیمیا علیزاده

برنز المپیک ریو ، طلای گرندپری مسکو ۲۰۱۵ ، برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵ و نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۷

هیری اوه از کره جنوبی ( Oh Hye-ri )

هیری اوه از کره جنوبی ( Oh Hye-ri )

قهرمان المپیک ریو ، نایب قهرمان جهان درسال ۲۰۱۷ ، قهرمان فاینال گرندپری ۲۰۱۶

کیم جان دی از کره جنوبی ( Kim Jan-di )

کیم جان دی از کره جنوبی ( Kim Jan-di )

برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷

چانگ چیا چیا از چین تایپه ( Chuang Chia-chia )

چانگ چیا چیا از چین تایپه ( Chuang Chia-chia )

قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ ، برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون ، طلای بازی‌های قهرمانی آسیایی ۲۰۱۶ و ۲۰۱۴

ژانگ از چین ( Chen Zhong )

ژانگ از چین ( Chen Zhong )

دارنده دو طلای المپیک ، مدال طلا ، نقره و برنز مسابقات آسیایی

یک پاسخ به “حریفان آسیایی کیمیا علیزاده در وزن جدیدش”

  1. کیمیا علیزاده توان حضور در تمرینات تیم ملی و آماده سازی برای حضور در رقابت ها را دارد اما فدراسیون تاکید دارد تا زمانی که کادر پزشکی رسما وضعیت این تکواندوکار را اعلام نکند، امکان حضور وی در تمرینات میسر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.