تاریخ: 2017-12-28 شناسه خبر: 57190

نگاهی به وعده های روسای فدراسیون ها قبل از انتخابات

ورزش زنان ؛ ابزاری برای جمع کردن رای در مجامع انتخاباتی

مجمع انتخابات فدراسیون والیبال در حالی برگزار شد که رئیس جدید این فدراسیون حوزه بانوان را در مباحث انتخاباتی خود مورد توجه قرار داد نظیر آن چه در مورد انتخابات فدراسیون بوکس رخ داد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، یکی از مهم ترین مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی در سال های اخیر برگزار و در انتخابات فدراسیون والیبال احمد ضیایی به عنوان جانشین محمدرضا داورزنی در فدراسیون والیبال انتخاب شد.

مجمع انتخابات فدراسیون والیبال از ساعت ۱۰ پنج شنبه ۸ دی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد. امیرحسین منظمی، احمد ضیایی و محمد تقی حسن زاده سه نامزدی بودند که در مجمع سخنرانی کردند.

در میان صحبت های تمام نامزدهای انتخابات فدراسیون والیبال یک موضوع مشترک وجود داشت و آن هم توسعه والیبال بانوان بود. موضوعی که حالا دستاویزی برای موفقیت در کسب رای محسوب می شود.

نامزدهای ریاست فدراسیون والیبال اعلام کردند که در فدراسیون گذشته به بانوان اهمیت خوبی داده شده است اما به اندازه کافی نبوده و شاید بتوان گفت بانوان فراموش شده اند.

ضیایی هم که در نهایت به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شد در صحبت هایش معتقد بود والیبال بانوان ایران ظرفیت بالایی دارد و با توجه به شرایطی که وجود دارد اگر توجه بیشتری به آن ها صورت پذیرد می توانند راه پیشرفت را سریع تر بپیمایند.

امیرحسین منظمی هم که در پایان صحبت هایش و پیش از برگزاری مجمع از کاندیداتوری انصراف داد اعلام کرد والیبال بانوان بیش از ۱۰ سال است که فراموش شده و باید بیش از این مورد توجه قرار بگیرد.

وعده ها فراموش می شود؟

نه تنها در والیبال بانوان بلکه در دیگر رشته های ورزشی بانوان نیز روسا و البته نامزدهای ریاست برای جلب نظر اعضای مجمع درباره بخش بانوان خود وعده های فراوانی می دهند. وعده هایی که در کمال خوش بینی می توان گفت تنها ۱۰ درصد آن محقق می شود.

اکنون که باید دید احمد ضیایی که حالا رییس فدراسیون والیبال شده همانند دیگر روسای فدراسیون ها پس از اینکه بر صندلی ریاست تکیه زد وعده های خود در زمینه توسعه والیبال بانوان فراموش می کند یا خیر.

علاوه بر والیبال، در روزهای اخیر انتخابات فدراسیون های دیگری هم برگزار شده است و در روزهای آینده نیز مجامعی مانند مجمع فدراسیون بسکتبال هم برگزار می شود. در تمامی این انتخابات ها وعده پیشرفت بخش بانوان ، وعده ای تکراری است و البته نکته مشترک دیگر این است که همیشه هم این وعده ها به دست فراموشی سپرده می شود.

رییس جدید فدراسیون بوکس هم چند روز قبل از راه اندازی بوکس بانوان صحبت کرد اما معلوم نیست که این شعارها رنگ واقعیت به خود می گیرند یا خیر؟

بسیاری از این روسا زمانی که روی کار می آیند به دلیل این که بخش بانوان زحمات بیشتری را دارد و شاید پیگیری بیشتری را می طلبد خیلی زود جا می زنند و زنان را فراموش می کنند.

اگر مسئولان وزارت و مدیران بلند پایه پیگیر وعده های نامزدهایی که موفق به احراز ریاست می شوند، باشند بی تردید این وعده ها فراموش نمی شوند. با این حال وعده های امروز ، حداقل از جانب رسانه ها مطالبه خواهند شد. زمان شما برای تحقق وعده ها از حالا محاسبه می شود!

محمدرضا داورزنی رییس پیشین فدراسیون والیبال که از او به عنوان موفق ترین رییس فدراسیون یاد می شود اهمیتی به بخش بانوان خود نمی داد و آن طور که به بخش مردان اهمیت می داد بانوان را نمی دید. همان طور که مشخص می شود بهترین مدیران هم بانوان را فراموش می کنند و اهمیتی به این موضوع نمی دهند.

در مجمع فدراسیون والیبال مهسا صابری به عنوان نماینده بخش زنان حاضر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *