تاریخ: 2015-08-01 شناسه خبر: 5750

تهران و خوزستان، پیشتاز در قهرمانی

مسابقات سراسری

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات سراسری رشته‌های تیمی دانشگاه آزاد اسلامی در سه دسته 8 تیمی، 10 تیمی و 10 تا 15تیمی (دسته سوم) از 4 مرداد به میزبانی 8 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای فیروزکوه، سمنان، شهرکرد، همدان، قائم‌شهر، کرج، مبارکه و نجف‌آباد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

مسابقات سراسری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته‌های والیبال، بسکتبال و فوتسال در بخش دختران و پسران مشترک است، اما رشته‌های فوتبال و هندبال فقط در بخش پسران برگزار می‌شود. این مسابقات در دسته اول خود تا روز پنج شنبه ادامه یافت و هر رشته قهرمانان و نایب قهرمانان خود را شناخت و برخی تیم‌ها در دسته یک ماندند و برخی به دسته دو سقوط کردند.

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ پس از پنج روز رقابت جذاب و دیدنی در این دوره از مسابقات و در مرحله نهایی در رشته‌های والیبال، بسکتبال، فوتسال،(خواهران و برادران) فوتبال و هندبال(برادران) نتایج زیر به دست آمد و قهرمانان و نایب قهرمانان مشخص شدند.

قهرمانی تیم دانشجویان استان کرمان در مسابقات سراسری والیبال برادران

تیم دانشجویان استان کرمان با غلبه بر تیم مازندران، به مقام قهرمانی لیگ دسته اول مسابقات سراسری والیبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی دست یافت.

در یک دیدار پرهیجان و نفس گیر و دریک رقابت سنگین تیم دانشجویان استان کرمان توانست با شکست مازندارانی‌ها جام قهرمانی لیگ دسته اول مسابقات والیبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را بالای سرببرد.

تیم مازندران در ست اول 25 بر 19 مغلوب کرمان شد و در ست دوم با همین نتیجه توانست کرمان را ببرد ولی در ست سوم و سرنوشت ساز این تیم دانشجویان کرمان بود که بر زمین و میدان مسلط شده بود و به اسانی و نتیجه 25بر14 تیم مازندران را در هم کوبید و توانست سند قهرمانی این دوره از مسابقات را به نام خود ثبت کند.

تیم دانشجویان استان بوشهر نیز به عنوان با اخلاق ترین این دوره از مسابقات شناخته شدند و جام اخلاق را بالای سر خود گرفتند. این تیم به مقام ششم این مسابقات دست یافته است.

کسب عنوان قهرمانی تیم تهران در مسابقات والیبال خواهران

در مراسم اختتامیه دسته یک مسابقات والیبال خواهران دانشگاه‌ آزاد اسلامی در بازی فینال تیم تهران با شکست تیم فارس موفق شد عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به اختصاص دهد.

در این دوره از مسابقات در بازی رده بندی تیم های مازندران و خراسان رضوی به مصاف هم رفتند که در نتیجه تیم خراسان رضوی دو بر صفر تیم مازندران را شکست داد و عنوان سومی مسابقات را از آن خود کرد.

همچنین پس از رای گیری و اعلام نظر داوران تیم والیبال خواهران استان آذربایجان شرقی موفق به دریافت کاپ اخلاق دسته یک مسابقات شد.

در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز دکتر عبدالله قاسمی پیربلوطی رئیس و دکتر محمد خسروی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد حضور داشتند.

قهرمانی تیم استان تهران در مسابقات فوتسال خواهران دانشگاه آزاد اسلامی

مسابقات کشوری فوتسال خواهران دانشگاه آزاد اسلامی در واحد مبارکه با قهرمانی تیم استان تهران به پایان سید.

مسابقات فوتسال کشوری خواهران دانشگاه آزاد اسلامی که روز شنبه سوم مرداد در واحد مبارکه و با حضور 8 تیم آغاز شده بود، سرانجام قهرمان خود را شناخت.

این مسابقات در یک هفته و با حضور 8 تیم در دو گروه الف و ب برگزار شد و در نهایت تیم استان تهران به قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت.

تیم تهران قهرمانی را از آن خود کرد و تیم استان فارس نایب قهرمانی را به دست آوردند. همچنین تیم استان ایلام با پیروزی بر استان گیلان، توانست مقام سوم مسابقات را به خود اختصاص دهد و تیم استان گیلان هم توانست کاپ اخلاق را از آن خود کند.

همچنین لیلا اقبالی از استان تهران هم بهترین بازیکان در این دوره از مسابقات معرفی شد.

پایتختی ها قهرمان مسابقات بسکتبال دانشجویان دختر شدند/ میزبان به نایب قهرمانی رسید

دیدار پایانی مسابقات بسکتبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کشور در همدان با جذابیت و زیبایی همراه شد و تیم قهرمان تنها با دو امتیاز و یک پرتاب به مدال طلا دست پیدا کرد.

پیش از بازی فینال چهره تیم سوم این رقابت‌ها از بین فارس و خراسان رضوی مشخص شد و دختران بسکتبالیست مشهدی در جایگاه سوم قرار گرفتند.

دیدار پایانی و مهیج این مسابقات جدال همدانی و تهرانی بود که در نهایت پایتخت‌نشینان که از بازیکنان سطوح بالا و شاغل در سوپر لیگ کشور سود می‌بردند عنوان نخست این رقابت‌ها را از آن خود کردند.

در این بازی نزدیکی و حساسیت به گونه‌ای بالا بود که تیم قهرمان تهران در کوارترهای اول و سوم و با حساب 15 بر 13 و 16 بر 14 موفق به برتری شد و در مقابل تیم میزبان در کوارتر دوم 18 بر 16 پیروز شد و در تایم پایانی بازی هر دو تیم به تساوی 26 رسیدند.

در نهایت تیم تهران تنها با دو اختلاف امتیازی با حساب 73 بر 71 به برتری رسید تا کاپ قهرمانی از همدان به تهران برود.

قهرمانی فارس در مسابقات دسته یک هندبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی

مسابقات دسته یک سراسری هندبال دانشجویان برادر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد قائم شهر با حضور 98

ورزشکار از 7 استان کشور با قهرمانی استان فارس به کار خود پایان داد.

در مرحله فینال مسابقات شاگردان یوسف میرشکاری موفق شدند در بازی دیدنی و نفس گیر شاگردان شیخی را با نتیجه 32 بر22 شکست داده و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کنند.

در بازی رده بندی و برای کسب مقام سوم و چهارم هم دو تیم کرمانشاه و بوشهر به مصاف هم رفتند که بعد از یک بازی دیدنی تیم بوشهر با نتیجه 38 بر 33 به برتری رسید و مقام سوم این دوره را از آن خود کرد همچنین از مربی این تیم به عنوان مربی با اخلاق در این دوره از مسابقات تقدیر شد.

مجتبی کرمیان بازیکن دانشگاه آزاد اسلامی لرستان و عضو تیم ملی هندبال جمهوری اسلامی ایران به عنوان فنی‌ترین بازیکن این دوره از مسابقات معرفی شد و تیم البرز کاپ اخلاق این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

خوزستان، قهرمان و کهگیلویه نایب قهرمان مسابقات فوتسال شد

در مسابقات دسته اول فوتسال قهرمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در واحد نجف آباد دوتیم خوزستان و کهگیلویه به فینال راه یافتند و در مصاف با هم تیم‌ خوزستان قهرمان این رقابت ها شد.

در رشته پرطرفدار فوتسال، خوزستان با نتیجه 3 به 2 کهگیلویه را در ضربات پنالتی شکست داد و به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات رسید، کهگیلویه با شکست در برابر خوزستان به مقام دومی رضایت داد.

در رده بندی دو تیم جا مانده از فینال، گیلان و قزوین به مصاف هم رفتند تا کاپ مقام سومی این دوره از رقابت‌ها را به خانه ببرند. تیم استان گیلان در بازی نفس‌گیر و در ضربات پنالتی با نتیجه 6 بر 5 تیم استان قزوین را شکست داد و به مقام سوم این دوره از بازیها رسید.

تیم کهگیلویه عنوان تیم اخلاق این دور از مسابقات را نیز از آن خود کرد و کمیته فنی مسابقات علیرضا رفیع زاده از تیم خوزستان را فنی‌ترین بازیکن این دوره از رقابت‌ها اعلام کردند.

قهرمانی مسابقات دسته اول بسکتبال هم به خوزستان رسید

تیم خوزستان با شایستگی به مقام قهرمانی نخستین دوره مسابقات دسته اول بسکتبال دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی دست یافت.

به گزارش خبرنگار آنا، پس از پنج روز رقابت جذاب و دیدنی 8 تیم شرکت‌کننده در مسابقات دسته یک بسکتبال در مجموعه ورزشی آزادگان واحد سمنان دو تیم خوزستان و مرکزی به خوان آخر رسیدند.

دیدار نهایی با دیدار دو تیم خوزستان تنها تیمی که با کسب تمامی امتیازات ممکن به این مرحله پا گذاشته بود و تیم مرکزی که در دیدار نیمه نهایی توانست با اقتدار بر گیلان غلبه کند، برگزار شد.

دیدار دو تیم بنابر آنچه انتظار می‌رفت، نزدیک و رقابت فشرده بود. در شرایطی که تا اواسط کوارتر سوم تیم مرکزی از حریف پیش بود تیم خوزستان توانست با درخشش عدنان دورقی و سخت کوشی و همکاری تیمی خوب در دقایق پایانی دیدار از حریف پیشی گرفته و با کسب نتیجه 67 بر 64 و تنها با سه امتیاز اختلاف حریف خود را شکست دهد.

در دیدار رده‌بندی مسابقات نیز تیم‌های گیلان و مازندران به مصاف هم رفتند که در پایان دانشجویان بسکتبالیست دانشگاه آزاد اسلامی رشت به نمایندگی از استان گیلان توانستند بر مازندرانی‌ها پیروز شوند و مقام سوم مسابقات را از آن خود کنند. گیلانی‌ها برای پیروزی در این دیدار 83 امتیاز جمع کردند و مازندرانی ها به 69 امتیاز بسنده کردند تا عنوان چهارم رقابت‌ها را به خود اختصاص دهند.

در پایان این رقابت‌ها خوزستان به مقام قهرمانی دست یافت و تیم‌های مرکزی و گیلان به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند. تیم استان مازندران نیز صاحب کاپ اخلاق مسابقات شد. تیم‌های اصفهان و کرمانشاه نیز به دسته دوم مسابقات سقوط کردند.

مسابقات دسته دوم در رشته‌های والیبال، بسکتبال، فوتسال،(خواهران و برادران) فوتبال و هندبال (برادران) دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه 11 مرداد به میزبانی 8 واحد دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای فیروزکوه، سمنان، شهرکرد، همدان، قائم‌شهر، کرج، مبارکه و نجف‌آباد آغاز می‌شود.

لرستان در فوتبال به قهرمانی رسید

به گزارش آنا در آخرین روز مسابقات سراسری فوتبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و در فینال دسته اول این مسابقات که به میزبانی واحد کرج برگزار شد، تیم‌های لرستان و خوزستان در جدالی سخت مقابل هم قرار گرفتند و لرستان با تنها گل این بازی توانست به عنوان اول دست پیدا کند.

در بازی دیگر گیلان و مازندران مقابل هم قرار گرفتند و هر دو تیم در یک بازی نفس‌گیر توانایی های خود را به نمایش گذاشتند و گیلان 2 بر یک از مازندران پیشی گرفت، اما در انتها و تنها هنگامی که 3 دقیقه تا سوت پایان بازی فرصت بود به دلیل انضباطی بازی بی‌نتیجه ماند و کسب مقام سوم این دسته به صدور رای نهایی موکول شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.