تاریخ: 2015-08-01 شناسه خبر: 5768

نخستین مدرسه کونگ‌فو در استان قم راه‌اندازی می‌شود

مدرسه کونگ‌فو

 به گزارش سایت ورزش بانوان؛ محمد رشید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم اظهار داشت: رشته کونگ فو و هنرهای رزمی در چند سال گذشته وضعیت خوبی را سپری نکرده است و در تلاش هستیم با برنامه‌ریزی مدون برای جذب علاقمندان به این رشته در بازی‌های سنی پایه وضعیت این رشته را متحول کنیم.

وی افزود: کونگ فوی قم در بخش بانوان در رکود قرار داشته است و آمار ورزشکاران و باشگاه‌های فعال ما نیز به‌تدریج کاهش یافته است اما بر اساس برنامه جدید تعداد ورزشکاران سازمان‌یافته کونگ فو تا پایان سال حداقل به هزار نفر می‌رسد.

رئیس هیئت کونگ فوی قم گفت: نخستین مدرسه کونگ فو در قم راه‌اندازی می‌شود و هدف از راه‌اندازی این مدرسه کونگ فو، ساماندهی آموزش رده‌های سنی پایه و طی کردن مسیر پیشرفت و قهرمانی در چارچوبی مشخص است که تا کنون وجود نداشته است.

رشید بیان کرد: تعطیلی لیگ‌های کونگ فو در استان قم لطمه زیادی به این رشته وارد کرده است گرچه برخی سبک‌ها به صورت خودجوش مسابقات داخلی سبک خود را برگزار می‌کردند اما این موضوع عمومیت نداشت اما از این پس، لیگ کونگ فو راه‌اندازی می‌شود.

وی عنوان کرد: تقویم کاری هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی تا پایان سال 94 تدوین می‌شود و بلافاصله به مرحله عملیاتی می‌رسد زیرا تخصیص اعتبارات با برنامه‌های هیئت کونگ فو نسبت مستقیم دارد و نمی‌خواهیم در این زمینه از هیئت‌های ورزشی دیگر عقب بمانیم.

رئیس هیئت کونگ فوی قم تصریح کرد: در بخش مربیگری و داوری در گذشته با مشکلاتی مواجه بوده‌ایم که تلاش می‌شود در اسرع وقت نسبت به برگزاری دوره مربیگری و ارتقای آن در قم اقدام شود و رئیس فدراسیون کونگ فو نیز نسبت به این امر قول مساعد داده است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.