تاریخ: 2018-01-28 شناسه خبر: 58189

گلشید امیدیان ستاره دور رفت پلی آف لیگ بسکتبال در گفتگو با ورزش بانوان

دختران بسکتبال مجبورند شغل دوم داشته باشند/ گاز برای قهرمانی می جنگد

سوپر لیگ A بسکتبال زنان ، دور رفت مرحله پلی آف خود را پشت سر گذاشت و به زودی تکلیف 4 تیم حاضر در دور پایانی مشخص می شود.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان ؛ گلشید امیدیان ستاره ۲۸ ساله تیم بسکتبال گاز تهران ، در بین بازیکنان حاضر در ترکیب تیم های سوپر لیگی بهترین عملکرد را در دور رفت پلی آف داشت.

گلشید توانست در دیدار برابر سیاه جامگان مشهد با ۲۴ پوئن ، امتیاز آورترین بازیکن پلی آف سوپر لیگ بسکتبال زنان در مرحله رفت لقب بگیرد. بازیکن تاثیرگذار و ۱۹۰ سانتی متری گاز تهران در گفتگویی با پایگاه خبری ورزش بانوان در مورد تیمش و سوپر لیگ صحبت کرده است.

نبود حامی مالی و انصراف تیم ها

گلشید تاکید می کند: این هفته وضعیت ۴ تیم برتر سوپر لیگ بسکتبال مشخص می شود و قطعا در ادامه کار ، بازی ها حساسیت بیشتری پیدا می کند. در شرایطی قفرار داریم که همه تیم ها برای رسیدن به سکو ، بی وقفه تلاش می کنند. اوضاع در تیم گاز تهران هم خوب است و تمرینات خوبی داشته ایم و همه چیز برای موفقیت مهیا است.

گلشید امیدیان می گوید شرکت ملی گاز چندین سال است که از بسکتبال زنان حمایت می کند و امیدوار است این حمایت همچنان در سال های آینده هم ادامه داشته باشد: به طور کلی در ورزش بانوان نبود اسپانسر سبب انصراف تیم ها و نا دیده گرفته شدن استعدادهایی می شود که شکوفایی آن ها به سود ورزش کشور است و این واقعا آزار دهنده است. من امیدوارم شرایطی مهیا شود که اسپانسر نسبت به حضور در ورزش زنان رغبت پیدا کند و این شرایط باید از هر طریقی ایجاد شود.

گاز خوش حساب و شغل دوم دختران بسکتبالیست

نظر گلشید امیدیان را در مورد وضعیت مالی بسکتبالیست های دختر ایران جویا شدیم: تیم گاز تهران از لحاظ پرداخت مطالبات منظم بوده،اما مبالغ قراداد ها در ورزش بانوان و به خصوص در بسکتبال واقعا پایین است و نمی توان دستمزد بسکتبالیست های مرد و زن را با هم قیاس کرد.

امیدیان ادامه می دهد: بسیاری از بازیکنان لیگ بسکتبال زنان نمی توانند مثل یک ورزشکار حرفه ای به اندازه ای دستمزد بگیرند که بسکتبال شغل آن ها باشد و دغدغه مالی آن ها را برآورده کند و به همین دلیل بسیاری از آن ها مجبور می شوند به سمت شغل دوم بروند.

علاوه بر این ، بسیاری از بازیکنان حاضر در ترکیب تیم های سوپر لیگ بسکتبال زنان ، اصلا دستمزدی دریافت نمی کنند و برای علاقه شخصی بسکتبال بازی می کنند و این تیم ها هم توانایی مالی پرداخت دستمزد ندارند که این موضوع هم به زمینه سازی برای حضور اسپانسر در ورزش زنان برمی گردد که برای آن اقدامی صورت نگرفته است.

برای قهرمانی می جنگیم

گلشید امیدیان درباره آمار عملکرد فوق العاده اش در دور رفت پلی آف می گوید: عملکردم در دور رفت پلی آف حاصل تلاش تیم بود. من به عنوان یک بازیکن در خدمت تیم هستم و سعی می کنم بیشتر به نظرات مربی تیم سرکار خانم طیاری تسلط پیدا کنم تا بتوانم به تیم کمکی کرده باشم. خوشبختانه تیم انگیزه زیادی دارد و می خواهیم برای قهرمانی بجنگیم.

یک پاسخ به “دختران بسکتبال مجبورند شغل دوم داشته باشند/ گاز برای قهرمانی می جنگد”

  1. متاسفم برای مملکتی ک جوان هایه ورزش کارش اونم در سطح حرفه ایی باید بفکر شغل دوم باشن تا بتونن ورزش شون رو ادامه بدن…متاسفم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *