تاریخ: 2018-01-29 شناسه خبر: 58220

گفتگو با سحر زمانیان؛

امیدواری سرمربی تیم ملی بدمینتون از مدال آوری بانوان در مسابقات بین المللی جام فجر

امیدواری سحر زمانیان سرمربی تیم ملی بدمینتون بانوان از مدال آوری در مسابقات جام فجر

سحر زمانیان با اشاره به اینکه بدمینتون بازان ایران در مسابقات بین المللی جام فجر حریفان سرسختی پیش رو دارند، گفت: با این حال همچنان امیدواری به کسب مدال آوری آنها در این رقابت‌ها وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، بیست و هفتمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون دهه مبارک فجر در روزهای شانزدهم لغایت نوزدهم بهمن ماه جاری در سالن اختصاصی بدمینتون شهرستان زنجان و با جوایز ۲۵ هزار دلاری با حضور تیم‌های خارجی و داخلی در قسمت بانوان و آقایان برگزار می‌شود؛ ثریا آقایی ، سارا دلاوری ، ثمین عابد خجسته ، ستایش عبدالکریمی ، هدیه شمس ، نسیم صفایی ، رومینا تاجیک ، یگانه تفرشی ، نازنین زمانی و پریا اسکندری با هدایت سحر زمانیان ، بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها خواهند بود.

سحر زمانیان در گفتگو با ورزش بانوان اظهار کرد: این اردو، آخرین اردوی تیم ملی در تهران است که تا فردا ادامه خواهد داشت. از چهارشنبه وارد زنجان می‌شویم و تا یکشنبه یعنی یک روز قبل از مسابقات در زنجان تمرین می‌کنیم.

وی ادامه داد: به نظرم بچه‌ها واقعا آمادگی بالایی دارند و در شرایط ایده آل به سر می‌برند. ثریا آقایی در حال حاضر در زنجان و داخل کمپ AOP تمرین می‌کند. خوشبختانه اردوهای امسال از نظر کیفیت و کمیت خوب بود و امیدوارم در جریان مسابقه هم نتیجه مورد نظر را بدست آوریم.

سرمربی تیم ملی بدمینتون بانوان افزود: برنامه رقابت‌ها مشخص شده است. حریفان سرسخت و قدری پیش روی بدمینتون بازان ما قرار دارند. بهترین بازیکنی که در این دوره از مسابقات شرکت خواهد کرد، از مالزی و با رنکینگ ۴۹ خواهد بود. این بازیکن مالزیایی دور اول با سارا دلاوری مصاف خواهد داد. از کشورهای هند، پرتغال، اندونزی، مالزی، ویتنام، مکزیک و … در مسابقات بین المللی جام فجر شرکت خواهند کرد. اما بهترین رنکینگ حال حاضر بدمینتون بانوان ایران ۲۰۲ و متعلق به ثریا آقایی است که در مرحله اول با رنکینگ شماره ۸۸ از هندوستان مسابقه می‌دهد؛ بعد از ثریا، سارا دلاوری شماره ۳۰۲ زنان را در اختیار دارد. از طرفی بازی‌ها به صورت تک حذفی برگزار می‌شود. البته تفاوت رنکینگ‌ها به این دلیل است که این بدمینتون بازان خارجی در مسابقات زیادی شرکت کردند که به ارتقای رنکینگ آنها کمک کرده است؛ با این حال همچنان امیدواری به مدال آوری توسط بانوان کشورمان در این رقابت‌ها به میزبانی ایران وجود دارد.

سحر زمانیان در پایان عنوان کرد: سال قبل، در جریان همین رقابت‌ها سارا دلاوری نفر سوم انفرادی شد و در بخش دوبل هم پگاه کامرانی و صفورا زمانلو مدال برنز بدست آوردند. این جایزه ۲۵ هزار دلاری از سوی فدراسیون تنیس ایران پرداخت خواهد شد. خوشبختانه فدراسیون حمایت بسیار خوبی از ما به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *