تاریخ: 2018-01-31 شناسه خبر: 58307

در آستانه آغاز رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا؛

دوومیدانی داخل سالن آسیا؛ میدانی برای افتخارآفرینی الهام کاکلی، ورزشکار به دور از حاشیه

الهام کاکلی: دست پر از اولین تجربه برون مرزی به ایران برمی‌گردم

در آستانه رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا به میزبانی ایران، الهام کاکلی دونده دوی 400 متر کشورمان امید زیادی به مدال آوری خودش و تیم ملی در این میدان آسیایی دارد.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، الهام کاکلی متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۶۶ که ۱۹ سال است دوومیدانی کار می‌کند. این ورزشکار ۳۰ ساله را می توان یکی از با اخلاق‌ترین و بی‌حاشیه ترین چهره‌های دوومیدانی ایران معرفی کرد.

کاکلی با اینکه بارها در شرایط مختلف مورد بی توجهی و بی مهری مسئولان فدراسیون قرار گرفته اما بیشتر از پیش تلاش کرده و هرگز ناامید نشده است. نمونه آن مسابقات داخل سالن آسیا در ترکمنستان بود که لحظه آخر اسمش از لیست اعزامی‌ها جا ماند اما تنها به نوشتن دلنوشته‌ای در حساب کاربری اینستاگرامش بسنده کرد و از مصاحبه انتقادی با رسانه‌ها خودداری نمود.

او یک هفته بعد از انتشار این دلنوشته، در گفتگویی که با ورزش بانوان داشت ضمن آرزوی موفقیت برای –سپیده توکلی- تنها نماینده اعزامی ایران به این رقابت‌ها اعلام کرد، از همین تاریخ برای مسابقات داخل سالن آسیا به میزبانی ایران تمرین خواهد کرد.

این در حالی است که فردا پنج‌شنبه ۱۲ بهمن رقابت این بانوی جوان کشورمان در مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا آغاز می‌شود. او طی گفتگویی که در آستانه آغاز این رقابت‌ها با ورزش بانوان داشت، اظهار کرد: مسابقات بانوان از صبح تا ظهر در مجموعه ورزشی انقلاب پیگیری می‌شود. فردا ساعت ۱۰ صبح دور مقدماتی دوی ۴۰۰ متر در سه گروه برگزار خواهد شد دو نفر اول هر گروه به مرحله نهایی صعود می‌کنند. مسابقات ۴ در ۴۰۰ متر امدادی هم روز شنبه پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط خوبی دارم و البته رقبای خوبی هم دارم. تمام انگیزه‌ام این است که مدال این رقابت‌ها را بدست بیاورم. چندان روی رکورد رقبا تمرکز نداشتم و خودم را درگیر آمار و ارقام نکردم؛ هیچ‌کدام از این اعداد نشان دهنده فرد پیروز نیستند. می‌خواهم بهترین خودم باشم و صددرصد تلاشم را به کار ببندم و رکورد قبلی خودم را هم ارتقا بدهم.

بانوی دونده دوی ۴۰۰ متر کشورمان خاطر نشان کرد: دوی ۴۰۰ متر ماده تخصصی من است و خوشحال‌تر می‌شوم که در این ماده مدال کسب کنم. اما دوی امدادی نتیجه کار گروهی و هماهنگی است و قابل پیش‌بینی نیست گرچه اعضای تیم دوی امدادی همه از بهترین‌های ماده ۴۰۰ متر هستند. ضمنا کار فدراسیون دوومیدانی هم که برای ورزشکاران جوان فرصت حضور در تیم ملی و رقابت‌های آسیایی را فراهم کرده قابل ستایش است چرا که انگیزه ورزشکاران بالا است. این دوره قطعا مسابقات جذاب می‌شود و شاهد مدال آوری تعداد زیادی از اعضای تیم ملی دوومیدانی ایران خواهیم بود.

این عضو تیم ملی دوومیدانی ایران در خصوص نحوه تمرین و میزان دریافتی خود از فدراسیون دوومیدانی، با توجه به مسائلی که در اینباره مطرح شده بود مبنی بر دریافت حقوق روزی ۴۰ هزار تومان به مدت یک هفته به ازای تمرین هر ورزشکار در خانه، عنوان کرد: من چندان روی این مسائل تمرکز نمی‌کنم و صحبت کردن در مورد این مسائل را درست نمی‌دانم. هر فدراسیونی برنامه مشخصی برای ورزشکارانش دارد و سعی می‌کند بهترین وضعیت را برای آنها ایجاد کند. فکر نمی‌کنم مشکلی خاصی وجود داشته باشد و به نظر من بهتر است یک ورزشکار تمام هدفش روی مسابقه‌اش باشد و به آن دسته مسائلی که نمی‌تواند دخل و تصرفی در آن ایجاد کند کاری نداشته باشد.

الهام کاکلی در پایان گفت: پیست دوومیدانی داخل سالن مجموعه انقلاب الحق و الانصاف به بهترین شکل ممکن درآمده است. امیدوارم حالا که امکان حضور بانوان ایران به عنوان تماشاگر در رقابت‌های آسیایی برای تشویق ما فراهم شده است دریغ نکنند به سالن‌ها بیایند و ما را تشویق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *