تاریخ: 2015-08-01 شناسه خبر: 5834

یکسال از سفر ابدی معدنی گذشت

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از مهر، باورش برای همه سخت بود. برای والیبالی‌ها و غیر والیبالی‌ها. حسین معدنی، مربی دوست داشتنی تیم ملی والیبال از بین ما رفت. چه زود و باورنکردنی. مربی که تا همین چند ماه پیش در اردوی تیم ملی حضور داشت، کنار کواچ و ملی‌پوشان والیبال. همه چیز در یک چشم بر هم زدن اتفاق افتاد. از یک بیماری به ظاهر ساده پوستی که خیلی زود به سرطان و ایست قلبی – تنفسی منجر شد تا حسین معدنی برای همیشه از میان ما برود.

مرحوم حسین معدنی روز ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۰ در اردبیل به دنیا آمد. او در مسابقات قهرمانی مردان آسیا در سال‌های ۱۹۹۵ و ۲۰۰۱ عضو تیم ملی والیبال ایران بود. بازی‌های آسیایی ۱۹۹۲ هیروشیما و  مسابقات جهانی ۱۹۹۸ هم دیگر تورنمنت‌های مهمی بود که او به عنوان پاسور تیم ملی را همراهی کرد.

معدنی در تیم‌های استقلال، بنیاد شهید، صدا و سیما، فتح، بانک کشاورزی، هما، دانشگاه آزاد، آیدانه چالدران و پیکان تهران بازی کرد و پنج دوره حضور در جام باشگاه‌های آسیا با تیم پیکان در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ و سال ۲۰۰۲ و کسب یک طلا، دو نقره و دو برنز را نیز در کارنامه دارد.

مرحوم حسین معدنی در دوران مربیگری خود نیز هدایت تیم‌های استیل آذین، داماش گیلان، پیکان، باریج اسانس کاشان و شهرداری تبریز را نیز بر عهده داشت. وی به مدت ۷ سال نیز به عنوان مربی و سرمربی در تیم ملی ایران فعالیت کرد. وی مربی تیم ملی ایران در سال ۲۰۰۷ بود که در سال ۲۰۰۸ سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد. در سال ۲۰۱۱ نیز مرحوم معدنی مربی تیم ملی و سرمربیگری تیم ب ایران را عهده دار بود.

با آمدن خولیو ولاسکو وی یکی از مربیانی بود که در کنار این مربی سرشناس به همکاری خود با تیم ملی ادامه داد و در زمان اسلوبودان کواچ هم تیم ملی را تنها نگذاشت. اواخر تیرماه سال گذشته بود که وی به دلیل گرفتگی مجرای صفرا دچار دل‌درد شد که بعد از مراجعه به بیمارستان، پزشکان متوجه شدند که توده‌ای راه مجرا را بسته و با قرار دادن یک لوله مجرا را باز کردند.

از عوارض این عمل، التهاب پانکراس بود که حسین معدنی با این مشکل مواجه شد. این التهاب به ریه هم سرایت کرد و باعث اختلال کار ریه شد. به طوری که سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران فقط با دستگاه تنفسی قادر به تنفس بود. در حالی که خبرهایی از بهبود وضعیت جسمانی وی به گوش می‌رسید به ناگاه مربی دوست داشتنی، تحصیل کرده و متین تیم ملی والیبال ایران روز دهم مرداد ۹۳ درگذشت تا شوک بزرگی به ورزش کشور وارد شود.

یاد و خاطره مرحوم حسین معدنی همواره با اهالی والیبال و ورزش کشور خواهد بود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.