تاریخ: 2018-02-13 شناسه خبر: 58652

سرمربی تیم ملی اسکی بانوان ایران؛

سمیرا زرگری: فروغ عباسی خودش را با شرایط پیست اسکی پیونگ چانگ وفق داد

سمیرا زرگری

سمیرا زرگری سرمربی تیم ملی اسکی بانوان ایران عنوان کرد: فروغ عباسی خودش را با شرایط فعلی وفق داده و برای رقابت در المپیک زمستانی 2018 کاملا آماده است.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، فدراسیون اسکی ایران از میان پانزده رشته ورزشی زمستانی تنها در دو رشته «اسکی آلپاین» و اسکی «کراس کانتری» به بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگچانگ-کره ورزشکار اعزام نموده است.

سمانه بیرامی باهر، سید ستار صید در رشته «کراس کانتری» و محمد کیادربندسری، فروغ عباسی در رشته «آلپاین» به رقابت خواهند پرداخت.

سمیرا زرگری سرمربی تیم ملی اسکی بانوان ایران

سمیرا زرگری سرمربی تیم ملی اسکی بانوان ایران در خصوص وضعیت فروغ عباسی پیش از آغاز رقابتش در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ عنوان کرد: فروغ عباسی سومین روز تمریناتش را در پیونگ چانگ پشت سر گذاشت. برف ایران با برف محل برگزاری مسابقات تفاوت زیادی دارد، پیست اسکی مسابقات بسیار یخ است و به آیینه می‌ماند تا جایی که مربیان اروپایی هم به راحتی نمی‌توانستند اسکی کنند. اما خوشبختانه فروغ عباسی خودش را با شرایط فعلی وفق داده و برای مسابقه کاملا آماده است. دمای هوا در پیستی که ما تمرین می‌کنیم، گاهی به ۲۰- درجه هم می‌رسد و وزش باد هم شدید است با این حال ما تمرینات‌مان را به طور کامل انجام دادیم.

وی هچنین گفت: فردا ۲۵ بهمن ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی مسابقه فروغ عباسی در مارپیچ کوچک اسکی آلپاین آغاز می‎شود. حدود ۹۰ ورزشکار در این ماده از رقابت‌ها شرکت کردند. امیدوارم عملکرد بسیار خوبی برای اسکی بانوان ایران داشته باشیم تا الگویی برای اسکی بازهای جوان در المپیک‌های بعدی باشد. برای ما دعا کنید امیدواریم با تلاش همه اسکی بازهای کشورمان و حمایت مسئولان سربلند از این رقابت‌ها به ایران برگردیم.

سمیرا زرگری با اشاره به اینکه دو نفر از ورزشکاران میکائیلا شیفرین از آمریکا و پترا ولهووا از اسلواک اسطوره‌های مارپیچ کوچک اسکی آلپاین هستند گغت: معتقد هستم مدال طلای این ماده دست یکی از این دو نفر باشد.

سرمربی تیم ملی اسکی زنان ایران در پایان اشاره کرد: سعی کردیم که تیم را از مسائل حاشیه‌ای دور نگه داریم از جمله مسائلی که با شرکت کره‌ای سامسونگ پیش آمد. شعار این المپیک این است که “همه باید بخندند” اما در روزی که این موضوع مطرح شد تیم ایران نخندید. پس از مشکلات به وجود آمده برای ورزشکاران ایران در رابطه با اقدام شرکت سامسونگ ، خوشبختانه با پیگیری مسئولان کشور و حمایت های همه جانبه ایشان از ورزشکاران کشورمان دلجویی به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *