تاریخ: 2018-03-04 شناسه خبر: 59191

جانی اینفانتینو؛

فیفا: ایران وعده داده بزودی درهای استادیوم‌هایش را به روی زنان باز کند

درخواست دسته جمعی بانوان فوتبالیست از رئیس جمهور برای ورود زنان به ورزشگاه

رییس فیفا جانی اینفانتینو که بعد از تماشای بازی پرسپولیس و استقلال ایران را ترک کرد در زوریخ در نشست فیفا در سخنرانی اعلام کرد: ایران وعده داده که بزودی درهای استادیوم‌هایش را به روی زنان باز کند.

به گزارش پایگاه خبری ورزش بانوان، حضور رئیس فیفا در تهران نیز نتوانست راه ورود بانوان به استادیوم‌های ورزشی را هموار کند. در حالیکه برخی اعلام کرده بودند که یکی از اهداف سفر او یافتن راه حلی برای رفع محدودیت حضور بانوان در ورزشگا‌ه‌های ایران است.

داربی پایتخت بدون زنان برگزار شد. روز پنجشنبه، از ساعت ١٢ مثل بازی‌های دیگر دختران زیادی بودند که با پرچم‌های آبی و قرمز روی صورتشان جلوی استادیوم بودند. اما کمی پیش از شروع بازی خبر دستگیری دختران جلوی استادیوم منتشر شد.

رییس فیفا جانی اینفانتینو که بعد از تماشای بازی پرسپولیس و استقلال ایران را ترک کرد در زوریخ در نشست فیفا ویژه ایجاد فرصت‌های برابر برای همه اقشار صحبت می‌کرد او در این سخنرانی اعلام کرد: “ایران وعده داده که بزودی درهای استادیوم‌هایش را به روی زنان باز کند. قوانینی در این کشور وجود دارد که مانع حضور زنان در ورزشگاه است. دو راه برای حل این مسئله وجود دارد، انتقاد کنیم، تحریم کنیم، محکوم کنیم، قطع رابطه کنیم، حرف نزنیم یا به این کشور برویم و گفتگو کنیم و مسئولان این کشور را متقاعد کنیم که به زنان اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را بدهند. من راه حل دوم را انتخاب کردم.”

با این حال در ارتباط زنده شبکه خبر با وزیر ورزش ایران وقتی خبرنگار از وی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه سوال می‌کند ناگهان ارتباط زنده قطع می‌شود و همچنان حضور زنان در استادیوم‌ها با یک علامت سوال بزرگ و لاینحل باقی می‌ماند.

پس از دیدار دو تیم ملی بسکتبال ایران و عراق و اجازه ورود بانوان به ورزشگاه انتظار می‌رفت که محدودیت ایجاد شده برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *