تاریخ: 2015-08-02 شناسه خبر: 6004

نقش رسانه‌ها در فرهنگسازی حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

گوهر خیراندیشبه گزارش سایت ورزش بانوان؛  گوهر خیر اندیش، بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر در گفت و گو با خبرنگار ما با گلایه از اینکه در کشور ما جز فوتبال به هیچ ورزش دیگری اهمیت داده نمی شود؛ گفت: متاسفانه در کشور ما توجه زیادی به سلامتی زنان و مردان نمی‌شود. ما حتی در پیاده‌رو ها هم به دلیل اینکه غیر استاندارد هستند نمی‌توانیم به راحتی قدم بزنیم. بنابراین همانطور که به خیلی چیزها اهمیتی نمی‌دهند به ورزش بانوان نیز توجهی نمی کنند.

وی ادامه داد: آیا به مسائلی همچون پاکیزگی شهر، آلودگی هوا، فرهنگ ترافیک ،ساخت و سازهایی بی‌رویه، نهادینه کردن فرهنگ رانندگی و حفظ سلامت اهمیتی داده می شود؟ باید بگویم خیر! به هیچکدام بها داده نمی شود.

این بازیگر سینما و تلویزیون تصریح کرد: اگر کمی دقت کنیم می بینیم که همچنان ظروف یکبار مصرف محیط زیست و جهان را به نابودی کشیده و موجب رواج سرطان در انسان ها  شده است.

بی مهری مسئولان نسبت به ورزش و مشکلات پیش رو
خیراندیش با ابراز تاسف در این خصوص اظهار داشت: در رابطه با هیچکدام از این مسائل حتی تبلیغات درستی صورت نگرفته و هیچ یک از آنها در افراد جامعه نهادینه نشده است.

وی اضافه کرد: همانطور که می گویند فکر سالم در بدن سالم است بنابراین ورزش و سلامتی‌ تک تک اعضای جامعه آقا یا خانم اهمیت بسیاری دارد بنابراین لازم است به تمامی حوزه ها توجه شود.

این هنرمند برجسته کشورمان گفت: معضلات بسیاری در جامعه وجود دارد که باید برای آنها فکری اندیشید. مشکلات را نمی‌توان به چند مورد خلاصه کرد و  تنها ورزش بانوان نیست که مورد بی مهری قرار گرفته است.

خیر اندیش با اشاره به اینکه ورزش باید برای تمام اقشار جامعه باشد توضیح داد: باید کاری کنیم ورزش کردن برای تمامی اقشار جامعه میسر باشد و به سلامت جسم، روح و روان مردم که در حال حاضر بیش از پیش به آن نیازمندیم اهمیت دهیم.

فیلم های ساخته شده توقیف می شوند!
وی در پاسخ به این پرسش که آیا فکر نمی کنید در سینما و تلویزیون آنطور که باید به ورزش بانوان نپرداختیم و به نوعی کم کاری کرده ایم، گفت: دقیقا همینطور است. تقریبا اگر اندک فعالیتی هم در حوزه فرهنگ و هنر وجود داشته باشد مورد بی توجهی قرار گرفته و اگر فیلمی هم ساخته شده متاسفانه توقیف می‌شود.

بازیگر فیلم تلویزیونی “دختران حوا” درباره اینکه فکر نمی کنید بهتر است در  مورد ساختن فیلم هایی در حوزه ورزش بانوان پیشنهادی داده شود، گفت: در این خصوص فکری نکردم اما به نظرم در جامعه امروز احتیاج داریم که به این مسئله بیشتر  پرداخته شود.

خیراندیش با اشاره به کمبود امکانات در زمینه های مختلف شغلی توضیح داد: نداشتن  امکانات لازم نه تنها ورزش بانوان را دچار مشکل کرده بلکه در بخش های مختلف نیز با این معضل دسته و پنجه نرم می‌کنیم.

بازیگر تئاتر “رستم و سهراب” درباره حضور بانوان در استادیوم های ورزشی گفت: برای این موضوع پيشنهادى براى مسئولان دارم که در هر چهار سمت زمين جايگاهى براى خانواده ها تعیین شود و شرايطى  برای بانوان محیا شود تا در استاديوم هاى ورزشى حضور پيدا كنند.

حضور بانوان در ورزشگاه ها باید فرهنگسازی شود
وی با اشاره به فرهنگ سازی در این زمینه تصریح کرد: برای ورزش  دوستانی که علاقمند به حضور در استادیوم هستند باید آموزش و تبليغاتى ( استفاده از بنرها ) جهت رعايت رفتار و گفتار درست، همچنین اصول اخلاقى که در شأن يك ايرانى ا‌ست صورت گیرد.

خیراندیش در پایان گفت: علاوه بر این رسالتی بر دوش رسانه ها از جمله تلویزیون، رادیو، سینما و روزنامه‌ها است که باید این فرهنگ را تسری بخشند تا بانوان نیز بتوانند همچون آقایان در فضاهای ورزشی به راحتی و بدون هیچ دغدغه ای حضور پیدا کنند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.