تاریخ: 2015-08-16 شناسه خبر: 7371

رقبای نمایندگان ایران در گرند پری تکواندو

تکواندوی بانوان

مرحله اول مسابقات گرندپری (G4) با حضور ۲۴۵ تکواندوکار در ۴ وزن المپیکی زنان و مردان از روز گذشته (جمعه) با مبارزات تکواندوکاران اوزان ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان در شهر مسکو روسیه آغاز شده است.

 

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مرحله اول مسابقات گرندپری (G4) با حضور ۲۴۵ تکواندوکار در ۴ وزن المپیکی زنان و مردان از روز گذشته (جمعه) با مبارزات تکواندوکاران اوزان ۵۸- و ۸۰- کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم زنان در شهر مسکو روسیه آغاز شده است.

ظهر امروز (شنبه) و با انجام وزنکشی تکواندوکاران اوزان ۶۸- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم زنان انجام شد و حریفان هوگوپوشان این دو وزن که باید فردا (یکشنبه) و در روز سوم و آخر این مسابقات به مصاف رقبایشان بروند، مشخص شدند. کیمیا علیزاده، علیرضا نصرآزادانی و ابوالفضل یعقوبی نمایندگان ایران در این روز رقبای خود را شناختند.

کیمیا علیزاده، تکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در نخستین گام و در قرعه‌ای دشوار، باید با “یون وی هوانگ” از چین تایپه، نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ رقابت کند و در ادامه و در صورت پیروزی رو در روی برنده دیدار انگلیس و ترکیه قرار خواهد گرفت.

اما در وزن ۶۸- کیلوگرم، علیرضا نصرآزادانی ابتدا باید با “ترنس جنجیس” از امریکا رقابت کند و در صورت پیروزی به مصاف برنده دیدار کره جنوبی و آلمان خواهد رفت. ابوالفضل یعقوبی نیز باید با “ماکسیم پوتوین” از کانادا مبارزه کند و در صورت پیروزی برنده دیدار انگلیس و اسپانیا را پیش رو دارد.

مسابقات گرندپری G4 است و دارنده مدال طلا ۴۰ امتیاز، دارنده مدال نقره ۲۴ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۱۴٫۴ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست خواهند آورد.

همچنین به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۵، ۳ و یک هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا می شود.

منبع:ایسنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.