تاریخ: 2015-08-16 شناسه خبر: 7372

عجیب‌ترین نتیجه بسکتبال بانوان ایران

ورزش همگانی

المپیاد ورزشی دختران دانشجوی سمای کشور که از ظهر جمعه در سه رشته آمادگی جسمانی، بسکتبال و تنیس روی میز به میزبانی همدان آغاز شده با برگزاری مسابقات دور سوم رشته بسکتبال پیگیری شد.

 

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ المپیاد ورزشی دختران دانشجوی سمای کشور که از ظهر جمعه در سه رشته آمادگی جسمانی، بسکتبال و تنیس روی میز به میزبانی همدان آغاز شده با برگزاری مسابقات دور سوم رشته بسکتبال پیگیری شد.

در این رقابت‌ها ۹ تیم حاضر در سه گروه تقسیم شدند که در گروه «الف» کرمانشاه، تهران و کردستان و در گروه «ب» اصفهان، کهکیلویه و بویراحمد و خراسان رضوی و در گروه «ج» آذربایجان غربی، خوزستان و آذربایجان شرقی حضور داشتند.

*دختران بسکتبالیست پایتخت برابر سنندجی‌ها کم آوردند

در رقابت‌های دور سوم و از گروه «الف» تیم‌های تهران و کردستان با قضاوت فاطمه بهرامی، نسیبه غلامی و زهرا مهری مقابل هم به میدان رفتند که در نهایت تیم کردستانی‌ها توانستند اقتدار خود را به حریف تهرانی خود دیکته کنند.

در این بازی دختران سنندجی در سه کوارتر ابتدایی مسابقه با نتایج ۹ بر صفر، ۱۰ بر چهار و ۱۳ بر چهار به برتری رسیدند و تنها تهرانی‌ها در کوارتر چهارم بازی ۹ بر چهار پیروز شدند.

در مجموع چهار وقت معمول این بازی تیم کردستان با اختلاف ۱۹ امتیاز و با نتیجه ۳۶ بر ۱۷ برابر تیم تهران به برتری رسید.

با انجام این سه مسابقه در این گروه تیم کردستان اول شد، تیم کرمانشاه در جایگاه دوم قرار گرفت و تهرانی‌ها عنوانی بهتر از سومی به دست نیاوردند.

* عجیب‌ترین نتیجه بسکتبال بانوان ایران در همدان رقم خورد

در رقابت‌ها دور سوم از گروه «ب» دو تیم کهکیلویه و بویراحمد و خراسان رضوی با قضاوت راضیه خراسانی، شیوا درسازان و مونس علی‌پناه به مصاف هم رفتند که در نهایت تیم خراسان در یک بازی عجیب با نتیجه ۱۰ بر دو حریف خود را شکست داد.

اینکه بازیکنان تیم خراسان به عمد برابر حریف بازی نکردند تا این نتیجه رقم بخورد یا مربی تیم مشهد به نحوه گروه‌بندی بازی‌ها با این حرکت اعتراض کرده مشخص نیست؛ اما در پایان چهار کوارتر این مسابقه تنها ۱۲ امتیاز بین دو تیم رد و بدل شد که یکی از عجیب‌ترین نتایج بسکتبال در همدان رقم خورد.

با این نتیجه تیم خراسان در جایگاه دوم گروه خود قرار گرفت و تیم کهکیلویه و بویراحمد به عنوانی بهتر از سومی دست پیدا نکرد.

پیش از این اصفهانی‌ها با کسب دو پیروزی متوالی به عنوان تیم اول گروه صعود کرده بودند.

*دختران بلندقامت اهوازی با شکست آذربایجان شرقی صدرنشین گروه شدند

در رقابت‌ها دور سوم از گروه «ج» دو تیم خوزستان و آذربایجان شرقی به قضاوت مونس علی‌پناه، فاطمه جوادی و نسیبه غلامی برابر هم به میدان رفتند که در نهایت دختران بسکتبالیست اهوازی موفق شدند با اقتدار و با اختلاف ۱۵ امتیازی حریف آذری خود را شکست دهند و به عنوان صدرنشین این گروه معرفی شوند.

در این مسابقه تیم خوزستان در هر چهار کوارتر خوش درخشید و با نتایج ۱۱ بر هفت، هشت بر هفت، ۱۳ بر ۱۲ و ۱۵ بر ۶ به برتری رسید تا به عنوان تیم نخست به مرحله بعدی صعود کند.

در مجموع چهار وقت این مسابقه اهوازی‌ها توانستند با حساب ۴۷ بر ۳۲ و اختلاف ۱۵ امتیاز مقابل تیم آذربایجان شرقی به برتری برسند.

در این گروه خوزستان صدرنشین شد، تیم تبریز در رده دوم قرار گرفت و ارومیه‌ای‌ها سوم شدند.

مرحله بعدی این رقابت‌ها برای تیم‌ها اول تا نهم عصر امروز با سه بازی پیگیری خواهد شد که کهکیلویه و بویراحمد با تیم آذربایجان غربی مصاف خواهد کرد، کرمانشاه و خراسان‌رضوی با هم جدال می‌کنند و اصفهان و خوزستان برابر هم به میدان می‌روند.

به گفته مسئولان برگزاری این رقابت‌ها تیم‌های اول تا سوم هر گروه در سه گروه مجزا برای کسب عناوین اول تا نهم باید رقابت کنند.

المپیاد ورزشی دختران دانشجوی سمای سراسر کشور از روز جمعه ۲۳ مرداد در همدان آغاز شده و روز ۲۶ مرداد با اعلام تیم‌ها و نفرات برتر به کار خود پایان خواهد داد.

منبع:فارس

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.