تاریخ: 2015-08-25 شناسه خبر: 8411

افزایش قیمت دلار ما را از داشتن مربی محروم کرد

شطرنجبه گزارش سایت ورزش بانوان؛ آتوسا پورکاشیان فردا (3 شهریور) در رقابت های انتخابی گرند پری به مصاف سارا سادات خادم الشریعه می رود. مسابقات گرند پری یک مسابقه شطرنج است که هر دو سال یک بار توسط فدراسیون جهانی شطرنج برگزار می‏ شود. هر دوره از مسابقات گرند پری شامل شش سری مسابقه است که بخشی از چرخه قهرمانی جهان و یا قهرمانی زنان جهان را تشکیل می‏ دهند.

پورکاشیان در گفت و گو با خبرنگار ما درخصوص آمادگی خود برای مسابقه فردا گفت: بعد از مسابقات آسیایی و تمریناتی که پشت سر گذاشته ام احساس می کنم کاملا برای این رقابت آماده هستم.

وی در خصوص شناخت حریف خود در این رقابت توضیح داد: خادم استاد بین المللی شطرنج است و جزو برترین های شطرنج ایران محسوب می شود. فدراسیون شطرنج اتنخاب نماینده ایران را برای مسابقات گرند پری؛ به مسابقات آسیایی موکول کرده که بعد از عملکرد ما در رقابت های آسیایی، فدراسیون تصمیم قطعی گرفت که مسابقه ای بین من و خادم الشریعه برای شرکت در رقابت های گرند پری برگزار شود.

استاد بین المللی شطرنج ادامه داد: در گذشته تیم های شطرنج زیر نظر مربی تمرین می کردند ولی کمیته المپیک به دلیل افزایش قیمت دلار قرارداد های خود را لغو کرد. در حال حاضر فدراسیون به صورت مقطعی برای بازیکنان مربی معرفی می کند، یعنی زمانی که مسابقات مهمی را پیش رو داشته باشیم؛ مربی جذب می کنند.

پورکاشیان در پایان در پاسخ به این پرسش که اگر پیروز مسابقه فردا باشد حریفان خود را در مسابقات گرند پری چطور می بیند؛ توضیح داد: کسی که به صورت حرفه ای بازی شطرنج انجام دهد قطعا باید  بازی ها و مسابقات روز دنیا را تماشا کند که به کمک آن به علم روز دنیا دست یابد.

گفتنی است؛ در مسابقات گرند پری 12 نفر برتر جهان شرکت می کند که میزبان می تواند یک سهمیه در این رقابت ها داشته باشد.

همچنین مسابقات شطرنج گرندپری بانوان جهان در چهار مرحله برگزار می‌شود که موناکو در اکتبر 2015, ایران در فوریه 2016, گرجستان در می 2016 و چین در جولای 2016 میزبانی را بر عهده خواهند داشت. در ایران نیز سه گزینه جزیره کیش، ارومیه و تهران برای میزبانی معرفی شدند تا پذیرای 16 شطرنج باز برتر جهان باشند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.