تاریخ: 2015-08-30 شناسه خبر: 8832

جوراب با صندل، بازگشت به گذشته!

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ جوراب به منظور محافظت از پا در برابر خراشیدگی و ساییدگی با کفش طراحی شده است. اما هنگامی که طراحان مشهوری همچون دولچه گابانا، ژیل ساندر، اولمپیا لو تان، جونیا واتاناب و نینا ریچی به سراغ آن رفتند، نظرها عوض شد. مد شدن جوراب ساق کوتاه، در این تابستان، یک دهن کجی به تمامی قوانین مد است! « به نظر می‌رسد این قضیه نوعی سرکشی و بدسلیقگی طراحان مد باشد.»

دلیل فریبندگی این سبک قدیمی
صندل
تابستان و جوراب ساق کوتاه، ترکیبی که شاید ظاهر جالبی برای شما به بار نیاورد. اما با نگاهی به گذشته، ممکن است نظرمان تغییر کند. سال‌های دهه چهل که پوشیدن جوراب با صندل‌های تخت مرسوم بود، و همچنین دهه پنجاه و آن جوراب‌های ساق کوتاهش. از سوی دیگر، مد شدن چنین سبکی نوعی بازی با عقاید حاکم بر جامعه نیز هست: جذاب شدن با چیزی که اصلا جذاب نیست.

پوشیدن جوراب بدین روش، نوعی ناسازگاری در ظاهر شخص به وجود می‌آورد. و هنگامی که سر تا پای او را می‌بینیم، جوراب در هییت او، مانند نوعی علامت تعجب است! این جوراب‌ها نوعی غرابت و تمایز را به زنان می‌دهد. لورانت کوتا، متصدی پله گالیرا، موزه مد شهر پاریس، می‌گوید: « از نظر من، نقشی که کروات برای مردان دارد، جوراب ساق کوتاه برای زنان دارد. من شکنندگی و ظرافتی که جوراب‌های ساق کوتاه به ظاهر یک خانم می‌دهد را دوست دارم.»/مدآنلاین

چطور آن را بپوشیم؟

ایده‌آل چنین است که این جوراب را با دامن یا پیراهنی تا بالای زانو بپوشیم. در غیر این صورت، دیگر جذابیت آن چنانی ندارد. از آن جا که پوشیدن جوراب بدین شکل، به گذشته برمی‌گردد، بهتر است که لباس‌هایی که همراه آن می‌پوشیم، به سبک قدیم باشد تا تناسب بیشتری با آن داشته باشد. اما هم چنین می توان در کنار آن لباس‌هایی مدرن پوشید و تناقض بین گذشته و آینده را به نمایش گذاشت. کفشی که می پوشیم، می‌تواند کفش‌های بسته پاشنه بلند باشد، یا کفش‌هایی چوبی مانند عکس بالا، متعلق به برند پرادا. اگر می‌خواهید ظاهرتان کاملا تابستانی باشد، آن را با صندل‌های کاملا رو باز بپوشید. به هر صورت، مهم این است که جورابی انتخاب کنید که به ظاهر شما حال و هوای سبک‌های قدیمی را بدهد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.