تاریخ: 2015-09-02 شناسه خبر: 9218

مأمور پلیس دست به قتل عمدی زد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ ماجرای این پرونده به ۴فروردین‌ماه سال۹۱ برمی‌گردد. آن روز ۳سرنشین یک پژو ۲۰۶به‌خاطر اختلافاتی که با مرد مغازه‌داری در شرق تهران داشتند، با قمه انگشت او را قطع کردند. وقتی پلیس در صحنه حاضر شد یکی از آنها با قمه و دیگری با شمشیر در حال قدرت‌نمایی بودند و به سمت ماموران رفتند.

همان لحظه گروهبان یکم کلانتری که جوانی ۱۹ساله بود و یک ماهی می‌شد استخدام پلیس شده بود، اسلحه لورور خود را درآورد و گلوله‌ای شلیک شد. در آن لحظه هیچ‌کس نمی‌دانست که گلوله به کمر یکی از سرنشینان۲۰۶ برخورد کرده است. این مرد وقتی دستگیر شد حال مساعدی نداشت حتی آثار شلیک گلوله و خون نیز دیده نمی‌شد.

در چنین شرایطی او به کلانتری منتقل شد و پس از۲۰روز به کام مرگ رفت. مأمور پلیس که هم‌اکنون در برابر اتهام قتل عمد قرار گرفته روز گذشته به شعبه دوم دادسرای جنایی تهران منتقل شد. او به بازپرس بستان‌زاده چنین گفت: ما ۲نفر از سرنشینان پژو۲۰۶ را که مسلح بودند و با قمه و شمشیر اقدام به قدرت‌نمایی می‌کردند دستگیر کردیم.

اما هنگام دستگیری یکی از آنها با قمه به سمت من حمله کرد، چون خیلی با اسلحه کار نکرده بودم یکدفعه گلوله‌ای شلیک شد که گویا یکراست به کمر یکی از متهمانی که قصد فرار داشت، برخورد کرد.

وی ادامه داد: پس از این حادثه کمیسیون تشکیل شد و اعلام کردند که قانون به‌کارگیری سلاح را رعایت نکرده‌ام.

در نهایت ۶۰درصد ناجا به‌خاطر عدم‌بازرسی بدنی متهم و استفاده از نیروهای کم تجربه با کمتر از ۲سال سابقه، ۲۰ درصد من، ۱۵درصد متهم و ۵درصد قصور پزشکی علت مرگ تشخیص داده شد. پس از تکمیل تحقیقات و شکایت خانواده قربانی، قتل عمد محرز شد و مأمور پلیس با قرار قانونی بازداشت شد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.