تاریخ: 2015-09-03 شناسه خبر: 9262

حمایت هیات بیلیارد کرمان از ورزش بانوان

هیات بیلیارد کرمان

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ کامبیز صنعتی روز پنجشنبه در گفت و گویی افزود: اعزام داوران و بازیکنان زن این رشته به دوره ها و رقابت های مختلف کشوری هم بصورت جدی در برنامه وجود دارد زیرا چند سال گذشته نتوانستیم در امور بانوان این رشته چندان پیشرفتی داشته باشیم.
وی بیان کرد: در سالن هیات بیلیارد در چهارراه ولیعصر (عج) کرمان در حال حاضر هفته ای پنج روز آموزش رایگان این رشته به بانوان ارایه می شود و از بانوان می خواهیم استقبال بیشتری از این رشته انجام دهند.
وی گفت: بانوان علاقمند به ورزش کردن در ساعات بیکاری خود مانند صبح ها هستند و بیلیارد ورزشی است که در مسیر روزمرگی بانوان انجام می شود و شاید یکی از دلایل استقبال کم آنها از این ورزش همین موضوع باشد.
رییس هیات بیلیارد و بولینگ استان کرمان خاطرنشان کرد: سبقه بد این ورزش هم باعث شده خانواده ها اجازه ورود دختران و بانوان خود را به این مجموعه ندهند در حالی که باید به این ورزش مانند سایر ورزش های دیگر نگاه کرد.
وی بزرگترین ایراد کار در این رشته را انعکاس آن در صدا و سیما عنوان کرد و گفت: در هر مجموعه ای هر جا تفکر اشتباه یا تصمیم خلافی گرفته می شود در کنار یک میز بیلیارد اتفاق می افتد و این موضوع دیدگاه مردم را نسبت به این ورزش خدشه دار می کند.
صنعتی ادامه داد: اما خوشبختانه شبکه ورزش هفته ای یک ساعت مسابقات بیلیارد را پخش می کند که ما نیز می توانیم برای پوشش مسابقات بیلیارد استان از شبکه استانی کرمان استفاده کنیم.
وی گفت: در بخش مردان برخلاف حوزه بانوان در دو رشته پاکت بیلیارد و اسنوکر مقام آور بوده ایم و داوران مرد ما نیز در این رشته پیشرفت های خوبی داشته اند.
صنعتی فعال کردن رشته بولینگ را در دوره جدید یکی دیگر از برنامه های هیات عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر دو تا سه مجموعه در استان در حال برگزاری دوره های آموزشی و حرفه ای اسنوکر هستند تا بتوانیم این رشته را فعال کنیم.
وی گفت: تاکید بسیار بر نهادینه کردن اخلاق ورزشی در این رشته نیز سایر برنامه های ما خواهد بود.
وی تعداد بانوان ورزشکار این رشته اعزامی به مسابقات قهرمانی کشور را شش نفر در سه دوره ذکر کرد و افزود: سه باشگاه بیلیارد در کرمان و یک باشگاه بیلیارد در سیرجان در زمینه بانوان فعالیت دارند.
صنعتی تصریح کرد: هفت مربی بین المللی مرد، ۳۴ مربی ملی مرد و ۱۰ مربی ملی زن در کنار ۱۱ داور بین المللی مرد، ۵۵ مربی ملی مرد و ۱۱ مربی ملی زن درشته بیلیارد و بولینگ از استان کرمان فعالیت دارند.
کامبیز صنعتی اوایل هفته جاری برای چهار سال دیگر در مجمع انتخاباتی هیات بیلیارد و بولینگ استان با کسب ۱۸ رای از مجموع تمامی آرای ماخوذه ریاست هیات بولینگ و بیلیارد استان کرمان را عهده دار شد.
وی متولد ۱۳۵۳ است و از سال ۸۳ به صورت جدی به ورزش بیلیارد روی آورده و از پایه گذاران فدراسیون بیلیارد ایران و دارای مدرک مربی گری جهانی است.
صنعتی سابقه قضاوت در مسابقات جهانی بیلیارد را نیز در کارنامه دارد.

منبع:ایرنا

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.