تاریخ: 2015-09-04 شناسه خبر: 9337

پلمپ ۲۵۲ باشگاه بدنسازی غیرمجاز در تهران

سردار حسین ساجدی نیا

طی پنج ماه ابتدای سال جاری ۲۵۲ باشگاه بدنسازی و پاورلیفتینگ به علت تخلفات از سوی متصدیان و یا مالکان آن پلمب شده است

به گزارش سایت ورزش بانوان به نقل از ایسنا، سردار حسین ساجدی نیا با اشاره به اجرای طرح امنیت و آرامش در محلات شهر تهران گفت: در همین راستا طی پنج ماه ابتدای سال جاری ۲۵۲ باشگاه بدنسازی و پاورلیفتینگ به علت تخلفات از سوی متصدیان و یا مالکان آن پلمب شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت غیر مجاز باشگاه های بدنسازی متخلف یکی از دغدغه های اصلی شهروندان تهرانی بود، نظارت و بازرسی بر کار این واحدهای صنفی در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی و اماکن تهران بزرگ قرار گرفت و اقدام به ۶۳۲ مرتبه بازدید از این واحد های صنفی کردند که در این رابطه پس از انجام اقدامات کارشناسانه باشگاه های بدنسازی متخلف شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی پلمب شدند.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه طی این بازدید ها ۳۷۳ واحد صنفی که دارای تخلفات جزیی بودند اخطار پلمب دریافت کردند، گفت: این واحدها موظفند تا در اسرع وقت به تخلفات خود رسیدگی کنند و در غیر این صورت پلمب خواهند شد.

به گفته رییس پلیس پایتخت، ۷۳۹ مورد تذکر از سوی ماموران پلیس به مسئولان برخی باشگاه هانیز داده شد.

ساجدی نیا با بیان اینکه مسئولان باشگاه های متخلف به مرجع قضایی معرفی و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود، گفت: مدیران باشگاه‌های متخلف برای رسیدگی به مقام قضایی معرفی شدند و واحدهای صنفی متخلف تا رسیدگی کامل توسط محاکم قضایی پلمب و تعطیل خواهد شد.

شروط فعالیت باشگاه های بدنسازی

رییس پلیس پایتخت اضافه کرد: نصب دوربین مدار بسته در فضای باشگاه، ایجاد مزاحمت برای همسایگان و کسبه محدوده، نداشتن جواز کسب و کارت بیمه ورزشی، عدم استفاده از مربی متخصص و دارای مدرک، عدم ارتباط با پزشک و مشاور ورزشی، فروش و توزیع دارو، مکمل و پودر های غیرمجاز بدنسازی، استفاده از پوسترهای برهنه و نیمه برهنه، پخش موسیقی های غیر مجاز، تجمع اراذل و اوباش، ارایه خدمات خارج از سرویس کاری به مشتریان، انتشار عکس ها و تصاویر خارج از شئونات اسلامی و… از جمله تخلفاتی است که در این واحدهای صنفی متخلف می توان یافت و در واقع می توان گفت که شروط فعالیت باشگاه های ورزشی انجام ندادن این اقدامات در کنار کسب مجوزهای لازم است.

وی با تاکید بر نگرانی خانواده ها در این خصوص، گفت: طی هماهنگی های انجام شده با مسئولان انجمن و اتحادیه صنفی اینگونه باشگاه ها، پلیس با متخلفان این واحدهای صنفی به صورت قانونی برخورد کرده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه فدراسیون پزشکی ورزشی کشور، اعلام کرده است که هیچ باشگاهی حق عرضه مکمل های ورزشی را ندارد، گفت: طی بررسی های انجام شده مشخص شد که باشگاه های دارای مجوز و معتبر، قریب به ۲ سال است که مبادرت به فروش و استفاده مکمل های بدنسازی نمی کنند، و در صورتی که طی بازرسی های مشخص شود این تخلف صورت گرفته، پلیس محل مذکور را پلمب خواهد کرد و فرد خاطی به کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان معرفی خواهد کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطر نشان کرد: شیادان همواره در اطراف و داخل باشگاه‌های بدنسازی برای فروش مکمل‌های تقلبی تلاش می کنند و این وظیفه مسئولان باشگاه های ورزشی خصوصا بدنسازی است که موارد مشکوک را به پلیس اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *