تاریخ: 2015-09-05 شناسه خبر: 9445

آغاز مسابقات بیلیارد قهرمانی کشور در ارومیه

مسابقات بیلیارد

به گزارش سایت ورزش بانوان؛ مسابقات بیلیارد قهرمانی کشور که از ظهر امروز در سالن سه هزار نفری شهیدان آهندوست ارومیه آغاز شد تا ۲۱ شهریور ماه در قسمت آقایان ادامه خواهد داشت و پس از آن بعد از یک روز استراحت در بخش بانوان به مدت سه روز پیگیری خواهد شد.
در این مسابقات که در قسمت اسنوکر و با رنکینگ کشوری برگزار می‌شود در بخش آقایان ۱۱۸ بیلیاردباز از ۱۷ استان کشور شرکت کرده‌اند و بازیکنان دارای رنکینگ یک تا هشت کشور نیز در این رقابت‌ها حضور دارند و ۱۸ بازیکن از آذربایجان‌غربی در این رویداد حاضر هستند.
بهنام جوادی که دارای رنکینگ یک آذربایجان‌غربی از میاندوآب است در این مسابقات حضور دارد و با توجه به پیشرفت میاندوآب در بیلیارد بیشترین نفرات شرکت کننده آذربایجان‌غربی در این رقابت از این شهر هستند.
این رقابت‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و نفرات در قالب گروه‌های سه و چهار نفره به مصاف هم می‌روند که در مرحله گروهی ۱۶۲ بازی صورت خواهد گرفت و روزانه به طور متوسط ۳۶ بازی انجام می‌شود و پس از آن با صعود دو نفر از هر گروه بیلیاردبازان به مرحله تک حذفی راه پیدا می‌کنند و با برد مقابل حریفان خود به مرحله بعد صعود خواهند کرد.
بیلیاردبازان در مرحله دوره‌ای در ۱۰ جدول سه نفره و ۲۲ جدول چهار نفره با هم به رقابت می‌پردازند.
۱۲ داور ملی و بین‌المللی از استان‌های مختلف در این رویداد حضور دارند و یک داور بین‌المللی نیز از آذربایجان‌غربی در این دیدارها قضاوت خواهد کرد و منصور مقدم از کرمان به عنوان سرداور در این مسابقات حضور دارد.
این مسابقات برای چهارمین سال پیاپی به میزبانی ارومیه به صورت آزاد و بدون شرط سنی برگزار می‌شود و ثبت‌نام این رقابت‌ها از طریق سایت فدراسیون و بدون محدودیت صورت گرفته است.
کوچکترین بیلیارد باز این مسابقات آتیلا سلطانی است که با ۱۰ سال سن به عنوان استعداد برتر بیلیارد کشور به مصاف حریفان خود خواهد رفت.
تدارک محل برگزاری به عهده اسپانسر مسابقات است و اسکان نفرات شرکت کننده با هیئت بولینگ و بیلیارد و گلف آذربایجان‌غربی بوده و رقابت‌ها علاوه بر رنکینگ کشوری دارای جوایز نقدی نیز است و به نفر اول دو میلیون تومان جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.
محسن مشیری به عنوان مسئول برگزاری مسابقات و نماینده فدراسیون در این رویداد حضور دارد و علیرضا رزمجو که رئیس هیئت بولینگ، بیلیارد و گلف آذربایجان‌غربی می‌باشد سرپرستی برگزاری رقابت‌ها را برعهده دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.