تاریخ: 2016-05-07 شناسه خبر: 24698

حضور دختران فوتبالیست ایرانی در لیگ عراق

دختران ایرانی در لیگ برتر فوتبال زنان عراق

دختران فوتبالیست کشورمان با حجابشان در تمام عرصه ها باعث افتخار ورزش بانوان ایران هستند. این روزها نیز پنج تن از شیردختران فوتبالیست ایرانی از فرصت تعطیلی لیگ برتر فوتبال بانوان بهره برده و به لیگ فوتبال زنان عراق پیوسته اند.

دختران فوتبالیست کشورمان این روزها از فرصت تعطیلی لیگ و مسابقات داخلی بهره کافی را برده اند و در لیگ فوتبال زنان عراق توپ می زنند.

دختران فوتبالیست ایرانی که در لیگ عراق حضور دارند:

۱) سارا قمی، فوتبالیست گیلانی کشورمان است؛ وی دو دوره در مسابقات لیگ برتر فوتبال بانوان به عنوان خانم گل مسابقات برگزیده شد. قمی بازیکن تیم ملی فوتبال بانوان و باشگاه ملوان بندر انزلی است.

۲) زهرا قنبری، هافبک تیم شهرداری بم و بهترین بازیکن لیگ برتر بانوان در ( فصل ۹۳ – ۹۴ ) است.

۳) زمرد سلیمانی، بازیکن ۳۶ ساله تیم ملوان بندرانزلی است که وی نیز به لیگ عراق پیوسته است.

۴) فروغ موری، بازیکنان هافبک دفاعی تیم محبوب ملوان بندر انزلی می باشد.

۵) کویستان خسروی، فوتبالیست اهل سقز که در تیم شهرداری بم توپ می زند.

گرچه فوتبال بانوان در عراق و ایران قابل مقایسه نیست و سطح بازی فوتبال دختران ایرانی بسیار بالاتر از دختران عراقی است اما امکاناتی که در این کشور و برای فوتبال نوپای بانوانشان فراهم می شود چندین برابر بهتر از امکانات در دسترس دختران ایرانی است؛ این در حالی است که امسال، برای اولین بار مسابقات لیگ فوتبال زنان کشور عراق برگزار خواهد شد و همین حمایت بالفعل بهترین تشویق برای دختران فوتبالیست این کشور است.

با وجود حمایت ها و مبلغ بالای قراردادها، این امکان وجود دارد که فوتبال بانوان این کشور که تاره شروع به کار کرده زودتر و سریعتر از فوتبال دختران کشور ما رشد و نمو پیدا کند.

لازم به ذکر است؛ بازیکنان کشورمان در هیچ موقعیتی حجابشان را رها نمی‌کنند، حضورشان در تمام عرصه ها باعث افتخار و سربلندی ورزش بانوان ایران است. آنها پس از پایان مسابقات لیگ برتر فوتبال زنان عراق، برای شرکت در لیگ فصل‌های آینده به ایران باز خواهند گشت.

دختران ایرانی در لیگ برتر فوتبال زنان عراق

دختران ایرانی در لیگ برتر فوتبال زنان عراق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *