تاریخ: ۱۳۹۵-۰۴-۰۵ شناسه خبر: 28764

ملی‌پوش اسکیت هاکی بانوان:

هدف اسکیت هاکی بانوان ایران مدال آسیایی است

ملی‌پوش اسکیت هاکی استرس و کم تجربگی را از جمله عواملی دانست که سبب شد تیم بانوان نتواند در رقابت‌های جهانی ایتالیا نتایج بهتری کسب کند

به گزارش سایت ورزش بانوان، هدی احمدبیگی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ سطح مسابقات جهانی اسکیت هاکی ایتالیا اظهار کرد: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت. در این رقابت‌ها تیم‌هایی شرکت داشتند که اکثر آنها از دوران کودکی هاکی روی یخ کار می‌کنند و سطح بازیِ آن‌ها بسیار متفاوت با آن چیزی بود که ما تا امروز دیده بودیم.

او ادامه داد: در حال حاضر در ایران زمین هاکی روی یخ نداریم بنابراین تفاوت شرایط بدنی ما با تیم‌هایی که هاکی روی یخ کار می‌کنند خیلی زیاد است. بسیاری از حریفان ما در لیگ‌های اروپایی حضور داشتند و دارای مدال‌ها و مقام‌های زیادی بودند. کاپیتان تیم ملی فنلاند که ما مقابل آن‌ها بازی کردیم دارای مدال برنز المپیک بود. به‌هرحال تفاوت سطح تیم ملی ایران با حریفان خیلی زیاد بود ولی نتایجی که کسب کردیم نتایج خیلی بدی نبود.

اسکیت هاکی بانوان

احمدبیگی تصریح کرد: با تمام تفاوت‌ در سطح‌ها، تیم دختران ایران خیلی خوب ظاهر شد. آنقدر خوب که تمام تیم‌ها و مسئولان فدراسیون جهانی بهت زده بودند و بسیار از تیم ملی ایران تعریف کردند. بانوان ایرانی اولین باری بود که در رقابت‌های جهانی حاضر شده بودند و آن‌هم با حجاب که تعجب بسیاری را برانگیخته بود.

او از استرس و کم تجربه بودن تیم ملی دختران سخن گفت و افزود: طی ۱۰ سالی که فدراسیون اسکیت فعالیت می‌کند، این اولین باری بود که سد حضور ایران در رقابت‌های جهانی شکسته شد و این اتفاق بزرگی بود. کم تجربه بودن تیم ما سبب شد نتایجی که کسب می‌کنیم نتایج برابر و یا برد نباشد ولی با تمام کم تجربگی‌ها و با تمام استرس‌ها و فشارهایی که روی تیم بود، نتایجی که گرفتیم خوب بود.

ملی‌پوش اسکیت هاکی در مورد روند رقابت‌ها اضافه کرد: در طول مسابقات تجربه‌ای را کسب کردیم. حتی در بازی اول مقابل ایتالیا که از جمله‌ی تیم‌های قدر دنیا در این رشته محسوب می‌شد با نتیجه ۵ بر صفر بازی را واگذار کردیم. تیم ایتالیا بعد از بازی ابراز کرد که به سختی تیم ایران را شکست داده است، برایشان خیلی جالب بود که تیم ایران در اولین حضورش در اینگونه رقابت‌ها آمار گل‌هایی که می‌خورد پایین بوده است. بازیکنان سعی کردند از بازی های اول درس بگیرند و در بازی های آخر از این تجربه‌ها استفاده کنند.

احمدبیگی در مورد حجاب در این رشته نیز توضیح داد: خوبی اسکیت هاکی این است که لباسی که ما ایرانی ها می‌پوشیم با لباس جهانی تفاوت زیادی ندارد. فرم و شرایط لباس جهانی برای ما و تمام تیم‌ها یکسان است و تنها تفاوت لباس ما با سایر تیم‌ها روسری یا مقنعه‌ای است که باید زیر کلاه بپوشیم، که کار سخت و دشواری نیست و این برای ما عادت شده است. برای تیم‌های دیگر نیز جذاب بود.

به گفته‌ی وی هدف تیم ملی اسکیت هاکی بانوان در رقابت‌های آسیایی کسب مدال است. او در این‌باره افزود: با وجودی که تازه از رقابت‌ها برگشتیم ولی قرار است به زودی تمرینات خود را از سر بگیریم و تمرینات را به صورت فشرده تا آبان ماه که زمان برگزاری رقابت‌های آسیایی است پیگیری کنیم و ضعف‌های خود را تقویت کنیم. هرچند که صحبت کردن در مورد کسب مدال سخت است ولی من و هم تیمی‌هایم تلاش می‌کنیم تا به هدف خود که کسب مدال در رقابت‌های آسیایی است دست یابیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *